СУМ в Португалії відновила регулярні сходини після карантину

0
29

Сумівці Лісабонського осередку Спілки Української Молоді в Португалії відновили свої регулярні сходини, перервані через запровадження карантинних обмежень.

Зустріч друзів і подруг відбулася біля пам’ятника Тарасу Шевченку, поруч з яким ростуть посаджені членами СУМ дуб і калина.

На першу збірку завітала Надзвичайний і Повноважний Посол України в Португальській Республіці пані Інна Огнівець.

Вона подякувала сумівцям за їхню працю з українськими дітьми та молоддю, відзначивши важливість такої роботи задля збереження в країнах поселення українського духу, мови, культури, звичаїв та традицій.

По завершенні збірки її учасники переглянули документального фільму «Соловей співає. Доки голос має», що є новаторським, великим дослідженням проблеми мовного питання в Україні.

Особливим цей кіноперегляд став ще й тому, що на нього завітала відома українська письменниця та громадська діячка, безпосередньо причетна до створення цієї кінострічки, подруга Леся Воронюк.

Вона розповіла сумівцям про те, як виникла ідея такого фільму і як вона втілювалася в життя творчою групою кінопроекту, а також побажала членам СУМ в Португалії берегти і плекати рідну мову, яка є правдивим генетичним кодом української нації.