Вишкільний табір на оселі «Веселка»

0
881

Школа закінчилася на літню перерву, але навчання щойно починається. 2 липня 2017 р. вишкільний табір Слідами Борців-Героїв України ім. Патріярха Йосифа Сліпого під гаслом «Великого бажайте!» на оселі «Веселка» в Онтаріо офіційно відкрився. Підлітки, котрі прибули на табір з Калґарі, Едмонтону, Міссісаґа, Етобіко і Монтреалю не всі знали що їх чекає, але всі були готові пристосуватися до нелегких умов вишколу. Впродовж двох тижнів спілкування на гутірках, при трапезах, на дозвіллі і вночі, таборовики помаленько згуртувалися та об’єдналися у стислу команду юних провідників нашої Спілки.

Програма кожного дня пропонувала молоді щось нового, різного але також необхідного для розвитку сумівця чи сумівки. Інформацію про сумознавство, методику, провідництво, історію, сучасну Україну і богословію під час щоденних гутірок юнаки завзято записували. Випробовування м’язів під час купелю і спорту підкреслювало, що «В здоровому тілі здорова душа». Прогулянка до Ніяґарського водоспаду та мандрівка над рікою Ніяґара задовольнили бажання багатьох з-поза околиці побачити щось унікального і неповторного під час їхнього побуту тут.

Могутня дружина гостей чергувалася приїжджати та викладати юнакам за їхніми спеціялізаціями. Ці гості дали нагоду таборовикам набирати досвід з різних тем, важливих для них: ширша українська громада Канади, звичаї свята Івана Купала, парашутні ігри і спорт для маленьких, бальні та південно-американські танці, автобус Голодомору і медична місія в Україні — це лиш кілька цікавих тем, якими насолоджувалася молодь. Це дозволяло, щоби наука не робилася черствою та щоби сама молодь зрозуміла важливість використання різних джерел мудрості у своїй роботі.

Важливо згадати, що назва табору, Слідами Борців-Героїв України, разом з величавою річницею 75-річчя від створення Української Повстанської Армії, подала постійну тему програмі табору. Таборовики будували криївки, і всі вибирали собі псевда, котрі лише знали власний курінь і команда. Заняття включали гутірку теренознавства, дану сучасним вояком українського війська. Він ділився власним досвідом про виживання у лісі за ворожою лінією, подібно до упівців 40-их років. Завдяки цьому, молодь мала нагоду усвідомити цей зв’язок і тяглість пережиття наших героїв наочно.

Таборова команда складалася з досвідчених осіб: Гарі Несмашний був комендантом, Адріяна Медик — бунчужною, а обозними були Соня Кулицька і Никола Когут. Програмою керувала Наталя Штурин, а допомагали їй Ірка Шуст, Олена Лящук і Ганя Остап’юк. Дружньо, у згоді і з пошаною до молоді та з дійсним прагненням добра для них, ця група не затримувалася виключно на своїх обов’язках, але доповнювала і відгукувалася на будь-які потреби.

Не легко приготуватися до такого заходу, як вишкільний табір СУМ. На наших плечах сьогодні лежить приклад і сподівання наших основоположників і предків в організації. Готових кадрів до роботи чимраз менше, і в кожного час роздроблений різними турботами та обов’язками. Мимо цього, світле майбутнє можна бачити у особах молодих вишкільників. Слова нашого Богом даного провідника Церкви і народу Патріярха Йосифа Сліпого і гасло СУМ на 2017 рік «Великого бажайте!» легко сіються в чорнозем їхніх сердець. Чекаємо якісного плоду.

За додатковими фотографіями просимо заглянути в нашу ґалерію: 1-ий тиждень, 2-ий тиждень. Також пропонуємо Вашій увазі таборове відео:

Наталя Штурин – головна виховниця