Небайдужі: Сумівець з Португалії допомагає потребуючим в розпал пандемії

0
752

Ми продовжуємо розповіді про сумівців, які активно долучаються до протидії поширенню COVID-19 та захисту людей від інфікування. Сумівець з Португалії Микола Чабан в розпал пандемії коронавірусу допомагає тим, хто потребує не лише медичної підтримки, але й просто – людського спілкування.

Більш ніж 17 років він працює в громадській організації «Лікарі Світу», що надає допомогу малозабезпеченим та людям, які втратили працю, емігрантам, безхатькам, які живуть на вулиці, всім тим хто немає доступу до медичного забезпечення.

«Ми надаємо допомогу: обстеженням, здійснюємо супровід до шпиталю, вирішуємо питання з ліками та соціальні питань – як правильно оформити документи для отримання субсидії по безробіттю, куди і з якого приводу звертатись, також, в разі необхідності, надаємо супровід для цих людей», – розповів друг Микола.

Близько двох місяців тому в Португалії був введений надзвичайний стан, що також докорінно змінив працю і гуманітарних організацій. У Лісабоні був відкритий один центр з надання допомоги для безхатьків. Та коли він за лічені дні заповнився, то міська влада прийняла рішення про відкриття ще трьох таких центрів.

Микола Чабан працює в одному з таких центрів для безхатьків: «Моїм завданням є надання першої медичної допомоги, а саме: вимір температури та тиску, замір рівню цукру в крові, видача ліків, навчання елементарних правил безпеки та гігієни при ситуації коронавірусу (як правильно мити руки, яку дистанцію тримати, вияснення симптомів захворювання, а при виявленні хоч одного з них – термінова ізоляція людини, дезінфекція, виклик спеціалізованого медичного засобу для подальшої медичної допомоги да аналізу на коронавірусу в медичному закладі – шпиталі)».

Кожного дня друг Микола приймає більш як 60 людей, яких потрібно не тільки обстежити, а й навіть просто  вислухати, порадити, сприйняти їх такими як вони є, попіклуватися, щоб були ліки для тих, хто їх потребує.