Делегація Світової Управи СУМ прибула до Португалії

0
74

Делегація Світової Управи СУМ прибула до Лісабону, щоб взяти участь в Установчому Крайовому З’їзді Спілки Української Молоді в Португалії.

Ця важлива подія запланована на 15 грудня. То ж, напередодні її проведення Голова Світової Управи СУМ друг Андрій Бігун та Референт Зовнішнього Розвитку СУМ друг Андрій Несмачний зустрілися із Надзвичайним та Повноважним Послом України у цій державі п.Інною Огнівець.

У зустрічі в посольстві також взяли участь Голова Cвітового Товариського Cуду СУМ Зоряна Ковбаснюк, Голова Ініціативної Групи зі створення СУМ в Португалії подруга Алла Фіть та Організаційний референт ІГ друг Андрій Іваночко.

Під час зустрічі були обговорені питання, що стосувалися утворення в крайової структури СУМ, проведення Установочного З’їзду та подальшої співпраці та діяльності Спілки на території Португалії.

Після зустрічі в амбасаді сумівці поспілкувалися із настоятелями парафії УГКЦ, о.Миколою Яремою (ЧСВВ) та о.Матем Дзюбою (ЧСВВ) й обговорили з ними питання тіснішої співпраці з місцевими сумівськими осередками та справу надання капелана для СУМ в Португалії.

Після участі в Святій Літургії члени СУМ відбули прощу до паломницького центру в Фатімі в намірі доброго розвитку Спілки Української Молоді на цьому терені та вшанували пам’ять однієї з ініціаторок та подвижників сумівського життя в Португалії подруги Тетяни Ізбиж.

Згодом учасники делегації відбули зустріч в культурному освітньому центрі «Дивосвіт» у місті Лісабон та поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, біля якого у 2017 році було висаджено сумівський дуб і калину, які ростуть і процвітають так само як наша Спілка в Португалії.

Також відбулася зустріч представників Світової Управи СУМ з головою Спілки Українців Португалії п.Павлом Садохою та Юрієм Кондрою і Миколою Шимоняком. Обговорювалися питання подальшої співпраці, спільних цілей та проектів та потреба поширення сумівської діяльності на терені Португалії.