СУМівці взяли участь у написанні  XV Радіодиктанту національної єдності

0
396

Представники різних осередків СУМ в Україні взяли участь в написанні XV Радіодиктанту національної єдності, присвяченого Дню української писемності та мови, що відзначається 9 листопада.

Зібравшись біля радіоприймачів, телевізора, монітору комп’ютера вони, разом із мільйонами українців, відгукнулись на заклик Національної радіокомпанії України, яка й  започаткувала цю акцію ще 2000-го року.

Дехто із  СУМівців брав участь у написанні радіодиктанту вперше, інші – вже мають досвід участі в такій акції. Однак, кожен з них переповнений позитивними емоціями від участі в цій важливій події.

00000000142769001

«Диктант написано. Роботи вже надіслано до Києва. Ще кілька тижнів тому я не могла собі уявити, що цей день буде настільки світлим, сповнений переживань, позитивних емоцій, радості, хвилювань… Дякую вам всім за те, що ми були разом в такий важливий день і писали XV Український радіодиктант національної єдності разом на «Радіо Люблін». Величезне спасибі всім, хто долучився і допоміг в реалізації цієї події в Любліні. Це справді було неймовірно!, – пише СУМівка Мар’яна Кріль, яка зараз мешкає  Польщі.

00000000142771001

“Під час включення з Києвом, коли ми привітали аудиторію в Університеті ім. Тараса Шевченка, а вони привітали нас, я відчула мороз по шкірі, такими теплими були ці емоції. Написання диктанту… Незважаючи на різні технічні труднощі, все дуже добре вийшло, всі написали і перевірили” , – каже вона.

Писали диктант й у Тернополі.

«Вперше наважився взяти участь у написанні Радіодиктанту.  Дуже цікава акція, яка здатна об’єднати українців з різних куточків Земної кулі. Неймовірне відчуття! Відчув себе частинкою великої команди однодумців!», – ділиться враженням др.Юрій Заруцький.

12227179_1652490965002198_5376890279137064649_n

Вперше писав радіодиктант й др.Василь Федюк: «Вперше в житті писав радіодиктант. Дуже цікаво і радісно, що Мар’яна Кріль писала його на Люблінському радіо зі студентами, а ми тут!».

Долучилися до акції й київські СУМівці. Подруга Іванка Кобєлєва, незважаючи на перебої з трансляцією під час диктування тексту диктанту, також  змогла відчути емоційну складову цієї акції, а її маленька донечка Софійка – особисто перевірити написаний мамою текст.

12207757_903229476419604_690708763_n

Організатори Всеукраїнського диктанту національної єдності кажуть, що аудиторія та географія його учасників постійно збільшується. Десятки тисяч листів надходять з усіх областей України та з-за кордону: Німеччини, Бельгії Великої Британії, Канади, Аргентини, Литви, Норвегії, Польщі, Швеції, Франції, Росії, Білорусі, Молдови, Таїланду. Пишуть люди різного віку і різних професій: школярі і студенти, військові і робітники, пенсіонери і домогосподарки. Пишуть наодинці з приймачем і цілими колективами. А 2014-го в Київському університеті імені Б.Грінченка встановлено рекорд – «Наймасовіший диктант на одній локації», який одночасно і в одній аудиторії писали 689 людей.

Популярність радіодиктанту щороку зростає.  І найголовніше в ньому – це не перевірка знань і не хизування здобутою високою оцінкою чи отриманим подарунком. Важлива солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.