Цього року Виховно-відпочинковий табір СУМ, який проходив на оселі «Веселка», був названий «Червонa Рутa», на честь дуже популярної української пісні відомого композитора Володимира Івасюка, оскільки табір відзначав 70 років від його народження та пісенної творчости. Табір проходив з 13 липня по 3 серпня. У цьому табoрі діти завжди були зайняті, чи то з огляду на денні програмові ротації, що включали самодіяльність, спів, спорт чи купіль; або через спільну групову працю цілої паланки, для підготовки вечірніх заходів. Члени кожної паланки були організовані в команди, які включали членів інших паланок, що допомагало таборовикам познайомитися з іншими дітьми, знайти нових друзів, і спілкуватися один з одним, що також сприяло широкій розмаїтості та різноманітності між паланками. Ці команди були позначені кольорами, і мали завдання придумати привіт, назву своєї команди, яка відображала українське місто, а також прикрашати «бандани».

Перший тиждень включав наступні події: “scavenger hunt”, де команди бігали по оселі, шукаючи скрині зі скарбами, в яких містилися ключі з вказівками, де захований скарб. «Вечір Спорту», що дозволило таборовикам позбутися своєї енерґії, розважитися та пограти разом зі своїми друзями.

Ватри, відбулися одна на хлоп’ячому і одна на дівочому підтаборах, що дозволило підтаборам краще познайомитися.

«Вечір Штук» включав різні ігри, в яких кожнa паланкa змагалася, щоби виграти якнайбільше очок. Вечір закінчився тим, що таборовики «прикрасили» обозних шоколадним соусом та збитими вершками, щоб вони виглядали як «ice cream sundaes».

Свято Івана Купала було організоване по станціях: на одній станції були сині Водяники, які грали водяні ігри з дітьми; на другій станції Русалки спокушали дітей до води; на третій станції зелені Лісовики заохочували дітей грати «tug-of-war», і перестрибувати через невеличкий вогник, а на останній станції Ворожки, які ходили навколо, розповідали дітям про майбутнє. Свято Івана Купала закінчилося тим, що дівчата кидали у воду свої сплетані вінки з квіточок, а хлопці кидали у воду ними змайстровані хрести, сподіваючись, що вони знайдуть свою пару. Після того як діти заснули, найстарші прокинулися, щоб шукати квітку щастя, і той хлопчик і дівчинка, котрі знайшли квітку щастя, наступного тижня мали «одружитися».

На завершення першого тижня відбулася маскарада-забава. Найстарші таборовики також мандрували 14 кілометрів Rockwood і там таборували дві ночі під наметами.

Другий тиждень розпочався з сімейної ватри, де діти показали своїм родичам скетчі та співали пісні, які вони підготували. Табір пішов на прогулянку до зоопарку, подивилися на фільм, зробили «tie-dye» та влаштували вечірку в басейні. Таборовики також займалися водяною аеробікою, гралися кульками, наповненими водою, знову мали ватру, і також змагалися на Oлімпіяді, яка включала: СУМ-бол, баскетбол, водні види спорту, повітряні подушки,  змагання  нав 100-метрів та рейс зі смугами перешкод.

Щиро дякуємо Кредитовій Спілці «Будучність» за спонсорство цієї Олімпіяди в додатку до участи Лиса Микити і подарунку у формі окулярів від сонця для всіх дітей. Також відбувся конкурс під назвою «Пан і Пані Веселка», де паланки мали придумати вечірній одяг і костюм для плавання, включно з показом якогось виду таланту, який мав показати член їхньої паланки.

Готуючись «до весілля», дівчата влаштовували традиційний Дівич-Вечір, а хлопці — прощання з парубоцтвом, який закінчився вечіркою у басейні. Другий тиждень закінчився традиційною церемонією «весілля для молодого нареченого і нареченої», після чого відбулася забава.

Третій тиждень табору розпочався показом різних видів талантів для батьків і продовжувався вечіркою при басейнi. Відбувся футбольний турнір, де команди змагалися проти своїх друзів, щоб виграти чашу. Ватра демонструвала творчість, караоке-ніч дозволяла дітям співати свої улюблені пісні. В останній день відбулася теренова гра, яка була дуже веселою для дітей. Дітям потрібно було перебороти певні перепони, розгадувати вказівки та знайти приховані предмети, які були потрібні для звільнення вкраденого Володимира Івасюка. Гра вимагала від таборовиків у праці в команді та співпраці між паланками. Тиждень завершився Прощальним Вечером, який був заключною забавою, на яку всі одягнули вишиванки.

Табір закінчився концертом для батьків, де таборовики співали піснi або виконували скетчі, оглянули відеоролик з табору, а перед тим, заки спакували свої речі та попрощалися, відбули апель. 

Tабір — це чудовий досвід для дітей, який приносить багато спогадів, нових друзів на все життя, одночасно пропаґуючи українську спадщину та культуру. Діти не можуть дочекатися повернення в табір наступного року!

За додатковими фотографіями відвідуйте фото ґалерію всіх трьох тижнів за цими лінками: тиждень#1тиждень#2тиждень#3 і таборове відео.

Аріяна Шпитковська