Наші предки обрали Архистратига Михаїла за патрона України і покровителя Києва, столиці України. Український нарід поважає святого Архистратига Михаїла за його велику силу та владу, тому що він був вибраний Богом очолювати небеснe воїнствo у боротьбі зі силами зла, якими провадить сатана. Український нарід історично виявляв глибоке символічне розуміння боротьби добра зі злом, правди з облудою, справедливости з тиранією. Образ св. Архистратига Михаїла за князів Мономаховичів був гербом Української Держави. Його бачимо на козацьких хоругвах у ХVI і XVII століттях. В 1914р. на прапорах Січових Стрільців також знаходимо цей святий образ. Під покровом св. Архистратига Михаїла боролися Армія Української Народної Республіки і Українська Галицька Армія. Дуже багато церков в Україні і вдіяспорі є повсячені в імені св. Архистратига Михаїла.

Спілка Української Молоді обрала своїм патроном св. Архистратига Михаїла як провідника і переможця, як символ сумівського гасла „Бог і Україна“. В цьому ювілейному році, зокрема, молимось і просимо св. Архистратига Михаїла, щоб дав усім членам Спілки силу й витривалість в добрих ділах, щоби зростали на славу Бога, на допомогу своїм ближнім і для здійснення ідеалів Спілки.

МОЛИТВА

Господи Ісусе Христе, освяти нас неустаючим благословенням і за молитвами св. Михаїла подай нам ту премудрість, яка навчила б нас збирати собі скарби в небі і за дочасні придбати добра вічні. Ти, що жиєш і царствуєш на віки вічні. Амінь.

Великий Князю неба, найвірніший стороже св. Церкви, св Михаїле, Архангеле, я ……………..  хотяй негідний приступити до Тебе, уповаючи однак на особливу доброту твою й заохочений мудрістю чудних твоїх молитов і множеством добродійств, стаю перед Тобою разом зо своїм св. Хоронителем і в присутності всіх Ангелів неба, яких беру на свідків цього мого набоженства до Тебе, беру собі Тебе за мого Покровителя й особлившого Заступника і сильно постановляю завсіди Тебе почитати й честь Твою межи іншими по змозі розширяти.

Перебувай зо мною через ціле життя, щоб я ніколи ані ділом, ані словом, ані думкою не образив Господа Бога.

Оборони мене від усіх спокус диявольських, особливо проти віри і чистоти, як також в годині смерти упроси мені спокою душевного і впровадь мене у вічну вітчину. Амінь.

Богдан Головацький

Богдан народився в 1943 році в Україні. Прибув до Канади в 1980 році. Закінчив Львівський Державний Інститут Прикладного та Декоративного Мистецтва з відзнакою в 1975 році. Працює в ділянках живопису, графіки та іконографії. Розписав Українські Католицькі Церкви Святих Петра і Павла в Скарборо і Святого Івана Богослова в Ст. Катеринс. Відбув кілька самостійних виставок та брав участь в численних групових виставках у Північній Америці. Його праці знаходяться в багатьох колекціях Північної Америки, Англії та України. Заступник голови Канадсько-Української Мистецької Фундації, член Асоціяції Діячів Української Культури та бувший голова Української Спілки Образотворчих Мистців Канади, секретар Ліґи Українців Канади– відділ Етобіко, та довголітній прихильник Спілки Української Молоді в Канаді.