Вітаємо Олександра Шумкова з поверненням в Україну із російського полону!

0
21

Вітаємо друга Олександра Шумкова з поверненням в Україну із російського полону!

Це довгоочікувана і бажана подія, адже йдеться про звільнення з неволі справжнього патріота, мужньої і незламною людини.

Пам’ятаємо друга Олександра, як вихованця Херсонського осередку СУМ в Україні. Дякуємо, що у важких життєвих обставинах він залишився вірним Богові та Україні.

Щиро бажаємо швидкого відновлення сил на рідній українській землі та очікуємо на дружню зустріч.  

Гартуйсь!

Довідково: Український політв’язень, громадський активіст та військовослужбовець ЗСУ, вихованець та активний член Херсонського осередку Спілки Української Молоді в Україні Олександр Шумков перебував у російській в’язниці з осені 2017 року за надуманим звинуваченням в екстремізмі.

Майже весь термін ув’язнення його утримували у штрафному ізоляторі та загоні суворих умов тримання.

14 жовтня 2019 року Шумков оголосив голодування через систематичні порушення адміністрацією колонії його прав і посилення на нього психологічного тиску, а також з вимогою до Росії припинити “шантаж з використанням політв’язнів” на переговорах ТКГ у Мінську і в “нормандському” форматі.

З колонії його було звільнено 23 грудня 2020 hjre та переміщено до «центра временного содержания иностранных граждан УМВД РФ по Тверской области».

Ввечері 24 грудня 2020 року він перетнув українсько-російський кордон  та прибув в автомобільний пункт пропуску «Бачівськ», де його зустріли рідні, представник Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представники територіальних органів військового управління ЗСУ.

Світлина: Л.Денісова/Фейсбук