У Португалії створено Крайову організацію СУМ та обрано її Управу

0
178

Світову родину СУМ офіційно поповнила ще одна крайова структура, яка об’єднує сумівців Португальської Республіки.

Цьому передувала наполеглива кількарічна праця Ініціативної Групи зі створення СУМ в цій країні, за що її членам належить щира подяка та визнання!

Розпочали З’їзд  молитвою. Делегати вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих Героїв України та подруги Тетяни Ізбаш, яка багато доклалася до розвитку сумівського життя на цьому терені.

Присутній на відкритті Голова Світової Управи Спілки Української Молоді друг Андрій Бігун усіх з цією подією.

«Це історична подія, яка засвідчує вашу організаційну зрілість та офіційне входження, в статусі крайової структури, до лав світового СУМу.  Цьому передувала кількарічна наполеглива праця вашої Ініціативної Групи, яка дала добрий результат, вислідом чого є сьогоднішня подія. Щиро бажаємо СУМ в Португалії дальшого розвитку та зростання, а Крайовому Зїзду – мудрих рішень», – сказав, звертаючись до делегатів З’їзду, друг Андрій Бігун.

Також учасників зібрання привітали  Надзвичайний і Повноважний Посол України в Португалії п.Інна Огнівець, голова Спілки українців в Португалії та представник Світового Конгресу Українців на Західну Європу п.Павло Садоха, представник українського культурно-освітнього центру «Дивосвіт» п.Оля Гарасимчук, Референт зовнішнього розвитку СУМ, представник  СУМ в Німеччині  друг Андрій Несмачний, митець Констянтин Шупляков, семінарист брат Назар.

Також були зачитані письмові привіти, які надійшли від Крайових Управ СУМ різних країн та партнерських громадських організацій.

Після заслуховування привітів та обговорення звітів з праці Ініціативної Групи, делегати З’їзду прийняли ряд постанов, рішень та резолюції, спрямованих на подальший розвиток сумівської діяльності на терені Португалії.

Відтак – обрали Крайову Управу Спілки Української Молоді в Португалії. Її очолила подруга Алла Фіть.

Заступник голови – друг Олександр Підперигора.

Секретар та головний виховник – подруга Неля Підперигора.

Організаційні референти – друг Андрій Іваночко та подруга Іринау Балюк.

Помічник організаційного референта – друг Адам Ілюк.

Фінансований референт – подруга Катерина Піцко.

Контрольна комісія та Товариський суд діятимуть в такому складі: подруга Галина Ілюк та друг Микола Чабан.

На завершення засідання подруга Алла Фіть звернулася до всіх учасників засідання з словами подяки та заохочення до подальшої розбудови Спілки на терені Португалії.

Після завершення роботи З’їзду його учасники взяли участь в Літургії,  яку відправив о. Іван Петляк в каплиці семінарії святого Павла де Альмада.