У Канаді завершився перший віртуальний вишкільний табір СУМ

0
199

Завершився перший віртуальний вишкільний табір Спілки Української Молоді, організований Крайовою Управою СУМ в Канаді для сумівців цього терену.

Ні відстань, ні карантинні обмеження, ні дещо незвичний для наших таборів онлайн-формат не стали на заваді успішному проведенню цього заходу, назва якого перегукувалася із цьогорічним організаційним гаслом СУМ – «Зродились ми великої години».

А сприяла цьому цікава програма, бажані й давно очікувані гості та сумлінні таборовики – 44 юнаки та юначки з осередків Калґарі, Едмонтон, Монтреаль, Оттава, Етобіко, Міссісаґа, Сейнт Катеринс та Випані (Нью Джерзі, США).

А ще –  працьовита таборова команда у складі: друг Гарі Несмашний – комендант, подрруга Наталка Штурин і подруга Таня Чолій – головні виховники, голова Крайової Управи СУМ Канади, друг Юрій Брода, голова Світової Виховної Ради подруга Марія Поліщук та голова Крайової Виховної Ради Великої Британії подр3га Ганя Шляхетко.

В перший день віртуального табору, таборовики мали нагоду послухати і оглянути презентації на теми СУМознавства: ”Зродились ми великої години„, яку представив др. Святослав Липовецький, організаційний реф. Світової Управи СУМ, ”Закони старшого юнацтва” з подр. Ларисою Стех і ”Особовість СУМівця” з подр. Танєю Чолій.

В день Різдва святого Івана Хрестителя, віртуальний табір розпочався молитвою-тропарем в його честь. Відтак учасники мали нагоду привітати і послухати ґенерального капелана СУМ владику Степана Сус, який, в особливий приязний спосіб, представив вишкільникам особу св. Івана Хрестителя – яко дороговказ у нашому житті, а також поділився роздумами про те, які якості ми повинні плекати та вишколювати в собі, маючи за приклад  патрона СУМ св. Архистратига Михаїла.

Подруга Марічка Данкен-Глібович з великим ентузіязмом дали учасникам практичні вказівки як заохочувати юнацтво до співу, використовуючи різного роду інструменти але зокрема вживаючи свою буйну фантазію, щоби зацікавити дітей до співу.

Одним із завдань табору було представлення тем-річниць для групових проєктів, які є важною частиною виховного процесу на будь-якому вишкільному таборі, адже можна поспілкуватися безпосередньо з юнацтвом у значно менших групах і в цей спосіб оцінити їхню пильність, організованість, провідництво, життєрадість і поведінку з іншими групі.

«Одним з позитивів у зв’язку з коронавірусом, якщо такі взагалі можуть бути, то це хіба можливість запросити достойних гостей-викладачів з усіх куточків світу, адже ввишкільний табір відбувається у віртуальному форматі», – кажуть його організатори.

В результаті, учасники вишкільного табору мали нагоду послухати президента Українсько-канадської Фундації ім. Тараса Шевченка, адвоката Андрія Гладишевського, котрий пояснив не лише важливість бути добрим провідником але, зокрема, чому треба бути добровольцем і віддати хоч якусь частину свого часу і своїх сил громаді, культурі та народу.

Один із днів вишкільного табору присвятили огляду сучасного стану України.

Друг Маркіян Швець представив учасникам табору новітню історію України почавши з Визвольних Змагань до розвалу Совєтьського Союзу, наголошуючи на політичних причинах і ролі шестидесятників.

За ним слідували практичні поради на тему методики і психології дитини і чому важливо пристосовувати свої гутірки відповідно до розвитку дітей, які найкращі методи викладання, комунікації з дітьми і як правильно застосовувати форми дисципліни, які були представлені досвідченими виховниками і довголітніми вчителями, подругами Іркою Шмігельською і Ганєю Остап’юк

Ще одним бажаним гостем був голова Світової Управи СУМ друг Андрій Бігун з США, котрий поінформував друго- і треторічників про діяльність світового СУМ, найважливіші проєкти і створення нових сумівських теренів у Португалії та Іспанії.

Поруга Софія Головацька разом з першорічниками переходила загальну структуру СУМ – від Світової до осередкової управ і окремі обов’язки членів управ, як також і Стяги дружинників, завершуючи своє представленням інтерактивною грою.

Перший тиждень віртуальноо вишкільного табору, завершився ще одною великою несподіванкою, а саме участю довголітнього СУМівця, нещодавно нагородженого найвищим ступенем, IV Суспільника Президента Світового Конґресу Українців, друга Павла Ґрода.

Друг Павло у своїй презентації наголосив на важливості кожному з вишкільників відповісти на три питання, а саме: 1) Чому я належу до СУМ? 2) Як ви можете вплинути на зовнішню політику Канади стосовно України та звзагалі ґлобальну підтримку України? 3) Як ми як СУМівці можемо допомогти побудувати сильнішу Україну?

За ним слідували преставлення на тему методики і планування для першо-річників з подр. Христиною Загірською з Калґарі, котра дала практичні вказівки як запланувати ефективну гутірку беручи під увагу тему, вік дітей та спосіб презентації та Дарією Гуменною з Монтреалю, котра представила найважливіші аспекти, які виховник повинен брати під увагу при плануванні якісної виховної програми.

Другий тиждень віртуальноо вишкільного табору ”Зродились ми великої години” ім. #ЯВдома, ропочався участю високодостойного гостя, який вже кілька років поспіль відвідує СУМівські вишкільні табори в Канади – надзвичайного і Повноважного Посла України в цій державі пана Андрія Шевченка.

Він у своїй презентації торкнувся новітньої історії України: від Євромайдану і Революції Гідности – до найбільш сучасних викликів перед яким зупинилася Україна а це: війна з російським аґресором, проведення дальших реформ на шляху до Європейської інтеграції, подолання пандемії коронавірусу та її наслідки, зокрема, в економічній площині.

Капелян СУМ Канади отець Андрій Фіґоль у своїй презентації з друго- і третьорічниками вишколу вказав де ми як СУМівці знаходимо відповіді на основне питання ”Як жити християнським життям”, а це на велике здивування багатьох, – в самих Законах Юнацтва СУМ!

Подр. Оленка Лящук натомість зосередила свою увагу на філософських поняттях, а саме що це є Богослов’я, Бог, людина і як вона відрізняється від звірини, що це є свобідна воля і яка є суть людського життя, а саме пізнати правду і творити добро.

Також вишкільники мали нагоду послухати колишнього посла Канади в Україні, пана Романа Ващука. Він поінформував учасників табору про різного роду проєкти співпраці і допомоги уряду Канади в Україні, зокрема в площині демократичного розвитку, реформування поліції та збройних сил. Він також пояснив роль амбасадора у допомозі розвитку економічних проєктів і закликав усіх користатися провідницькими навичками, які вони в СУМ-і навчилися, щоби допомогти Україні в розвитку його громадянського суспільства.

В дальшому подр. Ліда Нарожняк з осередку СУМ Гамільтону і др. Нестор Санайко, голова осередку СУМ Міссісаґа по окремих групах пояснювали вишкільникам ролю і значення слова «Провідник», як також і різні форми провідництва, підкреслюючи, що кожний може бути провідником, коли він або вона навчатимуться і вправлятимуть відповідні навички і характеристики.

Подруги Наталка Штурин з групою друго- і треторічників дала практичні вказівки як працювати із «складними дітьми», памятаючи основне кредо, що дитина не є тягарем, але що треба знайти спосіб пізнати і розвивати свої сили і слабості у спілкуванні з нею.

Подр. Ліда Єндрієвська натомість переходила різні сценарії «Що робити коли дитина…» даючи практичні поради як поводитися в різних ситуаціях виховування дитини.

Підсумували таборування презентацією групових представлень на теми цьогорічних річниць: 100 років від закриття Канадських таборів інтернування; 95-ліття СУМ і 90-річчя Харківського процесу; 105-років Бою Українських Січових Стрільців на Маківці; 70-річчя смерти Романа Шухевича; 90-річчя від дня народження Ліни Костенко; 100-років з дня народження Слави Стецько; 60 років з часу повстання політв’язнів на Воркуті; 85 років з дня народження Василя Симоненка.

Закриваючи перший в історії цілого світового СУМ віртуальний вишкільний табір ”Зродились ми великої години” ім.#ЯВдома, хочемо подякувати всім вишкільникам, доповідачам-гостям, виховникам групових проєктів і членам команди за те, що ми всі разом стали творцями нової сторінки в історії СУМ, бо жодна пандемія нас не подолає ані не зупиняє від виконання нашого святого обов’язку: Честь України – Готов Боронити!