На сумівській оселі «Карпати» в Австралії освятили новозбудовану каплицю

0
85

На оселі «Карпати» Спілки Української Молоді в Австралії освятили новозбудовану каплицю на честь святого Архистратига Михаїла.

Її спорудження розпочали восени 2018 року. Ініціаторами будови став Сумівський жіночий гурток “Надія”, який спостеріг, що на таборі нема відповідного місця для духовної обнови.

Стиль каплиці – це гуцульська архітектура де експресиві об’єми, складні обриси дахів з великими схилами та гострі вежі схожі на дзвіниці гуцульських церков.

До праці залучали волонтерів.

Крайова Управа СУМ Австралії висловила подяку і визнання сумівському осередку міста Мельборн та усім, котрі спричинилися до будови каплиці: «Таким чином, можна явно сказати, що наша Спілка надалі продовжує та підкріплює свій виховний процес згідно незаступимого гасла Бог і Україна!».

Чин освячення провів правлячий єпископ Мельбурнської єпархії святих Петра і Павла Української Греко-Католицької Церкви, головний капелан СУМ в Австралії владика Петро Стасюк.

Він зазначив, що каплиця завжди буде символом Божої присутності поміж нас.

«Щоразу, коли ми відчуваємо хрест Христа та тягар життя, у нас буде місце куди піти щоб пригадати слова Господа, його любов та його спокій. У час щастя, коли в нас буде потреба святкувати радість життя, у нас буде місце де подякувати та вшанувати Господа» – пояснив владика.

Він додав, що «каплиця та усе, що вона символізує забезпечать майбутнє СУМ в Австралії, якщо ми зосередимося на Христі в усьому, що ми робимо».

По завершенню освячення Крайова Управа СУМ в Австралії передала для користування в цій каплиці ікону Патрона СУМ – святого Архистратига Михаїла, написану карпатським художником Андрієм Воронюком з Вижниці.