Крайовий табір СУМ в Іспанії провели з дотриманням карантинних вимог

0
155

З 23 по 30 серпня відбувався спортивно-вишкільний табір Спілки Української Молоді в Іспанії.

Хоча по світі ще котиться хвиля коронавірусної пандемії, Крайова Управа СУМ Іспанії, зваживши всі «про» та «контра», вирішила провести літній табір, змістивши традиційні дати таборування та підготовившись належним чином до його проведення, врахувавши рекомендації та вказівки міністерства охорони здоров’я своєї країни.

Одним із цьогорічних нововведень, продиктованих карантинними обмеженнями, стало запровадження, як обов’язково елементу особистого виряду, таборової захисної маски. Щоправда вона мала використовуватись лише на збірках, оскільки для повсякденного вжитку, кожен таборовик мав мати одноразові засоби індивідуального захисту. Однак, новація  настільки припала до вподоби Юнацтву, що воно носило її щоденно.

Між трьохразовим замірянням температури, дотриманням дистанції у визначених місцях, дезинфекцією знарядь розваги та праці, маски були лише ще одним доповненням до списку спеціальних заходів щодо надзвичайного стану проведення табору в 2020 році.

Попри це, таборове життя йшло своїм ходом: гутірки про українських героїв, релігійних діячів та сумознавство, майстер-класи з виготовлення оберегів, підсвічників та пам’яток з табору. Смачною родзинкою табору стала майстерка з приготування українського борщу.

Ну і звісно – заслужений відпочинок для юнацтва. А це було море, мандрівки, гірська річка та гірський велосипед, спускання в закинуту старовинну шахту та пейнтбол.

Цього року до таборування долучилось багато нової молоді, скориставшись новими датами проведення табору. Але всі нові таборовики були у захваті від наших сумівців. Тому, що бачили таку саму як і вони молодь: веселу та сучасну, патріотичну та серйозну, з юнацькою перчинкою – але побожну.

«Така вона вже є, та сумівська молодь… Як казав Іван Павло Другий, на одній з своїх зустрічей з молоддю в Мадриді – можна бути молодим та вірним Богу. А сумівець – ще й Україні», – каже голова Крайової Управи СУМ в Іспанії друг Орест Антошків.