Лінки до різних ресурсів

Свята Літургія в ефірі

Не знаєте де знайти Святу Літургію онлайн у Вашому місті? 
Завдяки зусиллям Конґресу Українців Канади, за що їм щиро дякуємо, лише потисніть на лінк: 
”Свята Літургія в ефірі”

——————————————————————————————-

Дорогі СУМівці!

Чи ви знали, що сумівський вебсайт www.cym.org, зокрема сторінка Для СУМівців містить численні корисні виховні матеріяли, усі числа юнацького журналу ”КРИЛАТІ” і журналу ”АВАНҐАРД” для дружинників, диви фотографія.  

Заохочуємо Вас якнайчастіше заглянути на виховну сторінку Для СУМівців. 

——————————————————————————————-

ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ’ЯТІ

Кілька фільмів у відкритому доступі про те, як у бурхливий час змін та воєн першої половини 20 століття українці боролися за право на свою державу:
➡️ “Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919”:  https://bit.ly/2J6EtT9 Документальний фільм Тараса Химича розповідає, як в історичний момент завершення Першої світової війни та падіння Австро-Угорської імперії українці розпочинають боротьбу за створення своєї держави на західноукраїнських землях. 
➡️ “Українська революція”: http://ur.kvideo.com.ua/ Історія полку імені Костя Гордієнка, яка базується на спогадах генерала, а в 1919 році військового міністра Української Народної Республіки Всеволода Петріва.  
➡️ “Холодний Яр”: https://bit.ly/33JLcvL Документальна короткометражка Галини Химич розкриває історію Холодноярської республіки 1919-1922 років. Стрічка знята за мотивами відомого роману Юрія Горліс-Горського “Холодний Яр”. 
➡️ “Жива”: https://bit.ly/2WGKYUS Ще один – цього разу художній – фільм Тараса Химича. Стрічка розповідає історію Анни Попович, яка допомагала воїнам УПА.“Живу” знімали в місцях реальних подій з життя Анни Попович.

——————————————————————————————-

ПРИ ВАТРІ – РАЗОМ ЗАСПІВАЙМО!

Ви напевно не знали, що Осередок СУМ Гамільтон вже кілька років проводить щонеділі товариські сходини співу під назвою ”При Ватрі”.
Зараз є нагода долучится до цієї прекрасної традиції. ”ВІРТУАЛЬНІ ЗУСТРІЧІ СПІВУ” відбуваються звичайно кожної неділі, о год. 7-ій ввечорі. 
Заохочуємо Вас долучитися і разом заспівати за лінком на фейсбук: 

FACEBOOK LIVE @PRYVATRIHAMILTON

——————————————————————————————-

ШКІЛЬНА РАДА КОНҐРЕСУ УКРАЇНЦІВ КАНАДИ

Пропонуємо навчальні та розвивальні онлайн ресурси для домашнього навчання включно із українськими аудіо казками (аудіо) і мультиками для дітей.
Щира подяка і признання Шкільній Раді!
Більш детальні інформації  за цим лінком: shkola.ucc.ca

——————————————————————————————-

КАЗКИ ДЛЯ СУМЕНЯТ

Українські казки – короткі аудіо начитки із елементами зображень до змісту для наших СУМенят можна знайти за цим лінком:”Казки”. Дякуємо СвятоМиколаївській школі в Торонто за ці інформації.

——————————————————————————————-

МУЛЬТФІЛЬМИ УКРАЇНСЬКОЮ

Юнацтво як також і дорослі люблять переглядати мультфільми. ТОП-30 найкращих мультфільмів усіх часів на думку критиків та глядачів ви можете знайти за цим лінком: Мультфільми українською.
Усі фільми можна пошукати онлайн. 

——————————————————————————————-

ВІРТУАЛЬНІ МУЗЕЇ УКРАЇНИ

Віртуальні екскурсії по музеях України для старшого юнацтва та дружинників можна знайти на: http://incognita.day.kyiv.ua/ exposition. У розділі “Історія і я” – лінки до віртуальних екскурсій.
Знову дякуємо СвятоМиколаївській школі в Торонто за дуже цікаві інформації.

——————————————————————————————-

ТЕАТР МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ З ЛЬВОВА

➡️ “Політ над гніздом зозулі”:  https://youtu.be/pSlYXHq33p Інсценізація світового бестселера Кена Кізі. Макмерфі, такий собі гульвіса і бабій, виростає у непримиренного борця за право людини на власний вибір. Він волею долі потрапляє до божевільні, де зустрічається з жахливим приниженням людської гідності. 
➡️  “Ромео і джульєтта в кінці листопада”: https://youtu.be/kFwYqks8wQE Хто сказав, що право на щастя мають тільки молоді? Герої нової постановки заньківчан стверджують: кохання і щастя не мають вікових кордонів! 
➡️  ”Неаполь місто попелюшок”: https://youtu.be/4GxHwGxvM1Q Дія вистави здебільшого відбувається в Італії. Героїня-Українка на відміну від своєї родички, яка приїхала до прекрасної Італії в пошуках багатого чоловіка, мріє заробити гроші, щоб викупити своє колишнє житло і повернутися у свою сім’ю.
➡️  “Історія коня”: https://youtu.be/FF2qzWzvtsk Жив у провінційному конюшому дворі один кінь. Він, рябий мерин, виділявся серед інших старістю та незвичною породою. Через це молоді та енергійні коні кривдили його як тільки могли, а він мусив терпіти і триматись осторонь.…
➡️  “Два дні… Дві ночі…”: https://youtu.be/TIiM5yHrHPE «Сучасна фантазія навіяна трагедією «Ромео і Джульєтта» з елементами сучасного «переспіву» шекспірівської трагедії – американського мюзиклу «Вестсайдська історія». 

——————————————————————————————-

Музей Івана Гончара

Музей Івана Гончара створив 10 віртуальних листівок, які ви можете завантажити собі, щоб привітати рідних та друзів. На кожній із них давні, особливі речі – фрагменти з народних картин, рушників, листовні картки, відписані писанки. 

 Листівки знайдете за цим лінком: ”Віртуальні листівки”.

——————————————————————————————-

Як пекти паску на Великдень

Щира подяка Осередку СУМ у Сіднею, Австралія за відео урок ”Як пекти паску” на Великдень.
Відео за цим лінком: ”Як пекти паску”

——————————————————————————————-

Як робити маску (non-medical) для обличчя

Долучіться до проєкту виготовлення маск для обличчя (non-medical face mask). Це чудовий проєкт для дружинників і старшого юнацтва або навіть для Вас і ваших родин. 

Дякуємо Лізі Українок Канади за інформації: DIY Face Mask

——————————————————————————————-

Kоротке відео про історію СУМ в Канаді.
Це чудовий ресурс для будь-яких сходин\гутірки.

Відео було виготовлене з нагоди 50-ліття СУМ у 1998 році.

——————————————————————————————-

Місяць Юного СУМівця

Продовж місяця травня, СУМівці не лише віддають шану своїм матерям але також віддзначують важні постатті в історії України – Святом Героїв і вшановують творчість Івана Франка.

Усе це і багато більше ви можете знайти в матеріялах за цим лінком: Місяць Юного СУМівця

——————————————————————————————-

32 онлайн ексурсія по цілому світі

Зараз можна лише мріяти про мандрівки з рюкзаками та нові місця. Ймовірно, багато світових пам’яток довший час будуть закриті для відвідувачів. Але якщо ви не можете помандрувати ногами – зробіть це хоча б очима!

За цим посиланням можете відправлятися у 32 онлайн-мандрівки по цілому світі: Ексурсії 

——————————————————————————————-

75 річниця завершення Другої світової війни

8-го травня світ відзначає 75 річницю завершення Другої світової війни. Світовий Конґрес Українців запрошує вас долучитися до широкої інформаційної кампанії під гаслом «Ніколи знову», більше тут ”Ніколи Знову”!

Дякуємо Інстутуту Української Національної Пам’яті за чудові виховні матеріяли: ”Інфографіку про ІІ Світову Війну” та ”Ілюстрований довідник”.

——————————————————————————————-

Танок на майдані Конґо (український рок-гурт) представляє нове відео, в якому вся історія України викладається буквально за п’ять хвилин: від великого вибуху – до сьогодення, транзитом через найвизначніші події у нашій історії. Досить дивитися на власне минуле з сумом і жалем, українцям є чим пишатися! А що буде далі – залежить від тебе!

——————————————————————————————-

День Вишиванки 2020

День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу.

Закликаємо кожного присвятити ізоляційний період дослідженню власного роду. Формування дерева роду – не тільки захоплива справа, це – вкрай важлива складова повернення історичної пам’яті цілого народу. Розпитайте у родичів про своїх пра-прадідів, звідки вони родом, ким були і які насправді мали прізвища. В прикріплені є шаблон дерева роду для заповнення.

Дякуємо Kрайовій Виховній Раді Великобрітанії за надані матеріяли: Вишивані зайняття