Гасло та Річниці 2014р.


Світова Управа узгіднила такі виховні вказівки, гасло та річниці,
які СУМ відзначатиме в 2014-му році:

Річниці на 2014 рік
  • 200 річчя з дня народження Тараса Шевченка
  • 150-ліття народження митрополита В.Липківського
  • 100 річчя Створення Січових Стрільців
  • 65-річчя СУМ в Америці
  • 60-ліття повстання в Кінгірі
  • 25-річчя СНУМ-СУМ
  • 10-річчя Помаранчевої Революції

Гасло СУМ на 2014 рік:

Цьогорічне гасло є рядками одного з найяскравіших і пристрасніших творів великого українського поета Т.Г.Шевченка «Кавказ».

Переймаючись болем кавказьких народів Поет заповідав і своєму народові ніколи не миритися з неправдою і насильством. В поемі, щоденно злий хижак розбиває серце шляхетного титана Прометея. В України впродовж її історії був не один такий хижак, що шматував її – чорний турецький сокіл, червоний польський орел і двохголовий російський птах.

Шевченко бачив в образі Прометея уособлення народної могутності, народного прагнення до волі. Безсмертя Прометея – це безсмертя народу, який змітає всі перешкоди на своєму шляху і рве ланцюги, якими хочуть його скувати.

Та не зважаючи на страждання, які переживав наш народ для нас й до сьогодні є актуальними слова нашого пророка: «Не вмирає душа наша,не вмирає воля..». Доказом цього є Помаранчевий майдан 2004 року та Європейський майдан 2013 року. Брехня, лицемірство, неповага до свого народу та зневажання його прав владою, пробудили в народу прометейське серце і він знову встав на захист своєї душі і волі.

Пам’ятай сумівцю, що в душі кожної людини, що готова жити заради інших людей, служити Богові і Україні, своєму народові, завжди горітиме іскра незгасимого вогню Прометея. А це означатиме тільки одне – «Не вмирає душа наша, не вмирає воля»

– подр. Неля Лавріненко
Голова Світової Виховної Ради