КВІТЕНЬ: СУМ’івський історичний календар

0
1044

Пропонуємо Вашій увазі перелік квітневих подій різних років, пов’язаних з історію становлення та діяльності Спілки Української Молоді.

1 – 2 квітня 2000 року – у США відбулася Перша Світова Конференція СУМнет. Понад 100 учасників з Австралії, Великої Британії, Канади, Німеччини, США і України зібралися на оселі Еленвіл для обміну думками про застосування новітніх технологій в діяльності нашої Спілки.

2 квітня  1977 року – у монастирі Студійського Уставу в Кастель-Гандольфо поблизу Рима, майбутній капелан оселі СУМ в Еленвіл та Патріарх УГКЦ Любомир Гузар висвячений Верховним Архієпископом Йосифом Сліпим на єпископа.

2 квітня 1996 року – колишній капелан оселі СУМ в Еленвіл та майбутній Патріарх УГКЦ Любомир Гузар призначений на Екзарха Києво-Вишгородського екзархату з титулярним престолом Ніси Ликійської.

8 квітня 2006 року – відбувся ХХХV Крайовий З’їзд СУМ у Великій Британії, який обрав друга Богдана Прихідного головою Крайової Управи.

10-11 квітня 2010 року – члени Крайової Управи СУМ Австралії відбули зустрічі в Новій Зеландії з метою обговорити можливість включити членів української громади НЗ, а зокрема молодь, в програму Спілки Української Молоді.

11 квітня 1995 року – у м.Тернопіль (Україна) засновано міську організацію СУМ. Провідником осередку обрано др.Сергія Підмогильного.

12 квітня 2008 року – на СУМівській оселі “Тарасівка” відбувся ХХХVІ Крайовий З’їзд Спілки Української Молоді у Великій Британії, який переобрав друга Богдана Прихідного головою Крайової Управи.

13 квітня 2002 року – відбувся ХХХІІІ Крайовий З’їзд СУМ у Великій Британії в присутності делегатів з 11 Осередків. Головою КУ переобрано др. Романа Панаса.

14 квітня 1992 року – СУМ підписав угоду з іншими членами коаліції про утворення Національного Комітету Українських Молодіжних Організацій.

15 – 17 квітня 2009 року – у рамках проведення доброчинної акції «Писанка» понад 700 осіб отримали Великодні подарунки від СУМ в Україні та Організації Українських Жінок (Великобританія).  Кошики з привітаннями та паскою, крашанками, маслом, сиром, фруктами, м’ясними й кондитерськими виробами передано потребуючим людям на Тернопільщині, Івано-Франківщині, Львівщині, Донеччині, Рівненщині, Херсонщині, Чернігівщині, Кіровоградщині, Хмельниччині, Київщині та в місті Київ.

19 квітня 1930 року – завершився судовий процес над членами СВУ-СУМ в Харкові, який проходив з 9 березня 1930 року та відіграв значну роль у вихованні не одного молодого покоління українських патріотів в Україні та діаспорі.

19 квітня 1990 року – у Нью-Йорку помер  український поет, прозаїк, драматург, радіожурналіст, редактор, публіцист, громадський діяч, автор тексту Гімну СУМ «Вгору прапори» (1964) Леонід Полтава (справжнє прізвище: Пархомович). Народився 24 серпня  1921 року на Сумщині.

21 квітня 1990 року – у Львові відбувається міжрегіональна нарада делегатів крайових організацій СУМ-СНУМ м.Львова, Івано-Франківська, Луцька, Вінниці, Хмельницького, Києва, Чернівців, Рівного, на якій приймається рішення про посилення пропаганди серед населення щодо обов’язкового проходження призовниками з України військової служби тільки на її території. З цією метою Київська організація СНУМу активно сприяє проведенню установчих зборів по створенню “Громадського комітету по захисту молоді від примусової служби за межами України”, бере участь у його роботі.

22 квітня 1990 року – під час проведення масової демонстрації з нагоди Дня Землі в Києві група членів СНУМ, прорвавши кордони міліції, поклала “вінок” з колючого дроту до пам’ятника Леніну та порвала книги “класиків марксизму-лєнінізму”. В цій справі незабаром були заарештовані члени СНУМ Микола Бердник та Андрій Духовников.

23 квітня  1878 року  – у с.Богданівка (нині – Прилуцький район Чернігівської області)  народився український педагог Григорій Ващенко († 2 травня 1967) – автор книги-підручника для виховників СУМ «Виховний ідеал». З 1948 року – Почесний член СУМ.

23 квітня 2004 року  – відійшов у вічність один із основоположників СУМ в Америці бл. п. друг Іван Кобаса – член Організаційного Бюро СУМ, член Крайової Управи СУМА впродовж 55 років. За довголітню та віддану працю відзначений Світовим Конґресом СУМ VI ступенем Виховника. Як провідний член ОУН ціле своє життя віддав вихованні СУМ’івської молоді в любові до Бога і Батьківщини.

23-25 квітня 2004 року – представник СУМ в Україні др.Богдан Бень, перебуваючи в м.Таллін (Естонія) підписав договір про співпрацю з СУМ Естонії, домовившись про взаємну участь українських та естонських СУМ’івців у заходах, що влаштовуватимуться організаціями.

24-25 квітня 1948 року – після розбудови СУМ-у в Австрії і Бельгії скликано другий Конґрес СУМ-у, на якому було вже 89 делегатів. Головою Центрального комітету СУМ обрано др.М.Сердюка.

27 – 29 квітня 2007 року – у м.Онтаріо відбувся ХХVIІI Крайовий З’їзд Спілки Української Молоді в Канаді. У З’їзді взяли участь 71 делегатів. Головою КУ СУМ Канади переобрано подр.Ірку Єндрієвську.

30 квітня  1904 року – народився засновник і керівник СУМ Микола Павлушков – студент Київського інституту народної освіти, племінник Сергія Єфремова, ключовий фігурант «процесу СВУ-СУМ» (†3 листопада 1937 року).

квітень 2005 року – у м.Херсон (Україна) засновано осередок Спілки Української Молоді.