Табір “Дорогою предків”

0
790

Таборове літо продовжується. 9 серпня 2015 року на базі «Відкриті двері» поблизу Чернігова розпочав своє життя табір СУМ в Україні «Дорогою предків». Табір став можливим завдяки небайдужим Українцям – СУМівцям з діаспори.

Завдяки зібраним коштам по Крайових Управах діти з Краматорська, Сєверодонецька, Львова, Тернополя, Дніпропетровська зібрались разом, щоб під гаслом «Бог і Україна» протаборувати два тижні. Протягом цього часу юнацтво краще пізнає історію України від княжої доби до сучасності., спробує зануритись в атмосферу княжої архітектури та мистецтва, відвідає княжу столицю України та інші визначні місця України.

IMG_6049В перший таборовий вечір ватра відкриття об’єднала та познайомила дітей з тимчасово окупованих територій, яким, незважаючи на юний вік, багато довелось пережити та зрозуміти.

Крихітні обличчя, зацікавлені очі, готовність дітей до об’єднання і спілкування додає наснаги і відваги волонтерам та членам і прихильникам СУМ в Україні.

Ми всі, і діти, і дорослі, єдині в тому, що ми є, були і будем Єдиною, Міцною, Неподільною Україною…


Ось і минув другий спекотний сонячний день табору «Дорогою предків». Таборовики вже ближче познайомились, розказали про себе та свою родину. Кожен мав завдання придумати та намалювати свій родинний герб і всі чудово справились. В післяобідовий час створювали об’ємний герб, співали, купались, змагались …

Кожен рій готовився до вечірньої програми, а саме попис роїв. Під час якої представив свою назву, свій прапорець, пісню та невеличку сценку.

Табір для наших таборовиків є чимось новим та незвіданим, адже такі слова, як «Гартуйсь», «збірка», «гутірка», «впоряд» … є зовсім невідомі. Проте вони все схоплюють і розуміють майже з першого разу. Це не може не радувати і надає виховникам сил та наснаги для праці …


IMG_6141

Черговий таборовий день промайнув швидко та незабутньо. Ранок розпочався з моторної руханки, де хлопці показували свою міць та силу, а дівчата граціозність та витривалість. Після традиційна збірка з державним гімном де маленьки таборовики тримаючи руку на серці співають пісню нашої держави. А вже через пів годинки всі занурюються в княжу добу, де знайомимось з видатними князями, дізнаємось про княжі землі та майструємо свої таборові літописи.

20150811_183325Найяскравішим моментом дня було обливання, коли і виховники і юнацтво обливали один одного, всі були мокрі та щасливі.

Колоритну та неменш енергійну трикрапку дня поставили на вечірній «вулиці». Ігри, банси, танці зробили наших таборовиків неменш щасливими, як після обливання. Дякуємо всім СУМівцям світу, які подарували ці щасливі миті нашим діткам …

 

 


20150812_195808

Ранок, як завжди енергійний, починається зі свистка нашого бунчужного – тут не проспиш 🙂 Ранкова руханка для всіх-всіх-всіх! Заряд енергії на дуже активний день.  Сьогодні у нас багато гутірок про княжу добу, всі захоплено слухають про одяг та зброю минулих часів, звичайно, адже ввечері буде показ мод! Сьогоднішні здобуті знання використовуємо творчо, аби придумати нову колекцію цікавого одягу з етнічними елементами, або й зовсім відтворити вбрання тих часів. Саме цим і займалися наші дітки. Цілий день всі ходили з тканинами, голками, нитками, картоном, фарбами, ножицями та навіть збирали шишки, все для того, щоб створити власну колекцію оригінального вбрання.

  А перед показом своїх колекцій, рої грали у теренову гру «Козаки й татари». І трохи сварилися за хлопців, яких в одній команді переважало 🙂 Але в результаті всі вибігані і щасливі пішли готуватися до вечірньої програми.

  Ось і показ мод. Всі хвилюються, тренуються виходити, а дехто навіть збирає квіти, щоб подарувати захопленим глядачам. Показ направду був цікавий. Діти не лише зробили власними руками одяг та прикраси, а й заспівали пісні і придумали сценки. Я вкотре переконалася, що українці не лише мають смак та стиль, але й є дуже творчі та креативні.

День закінчився і наші втомлені дітки набравшись нових знань, емоцій та досвіду пішли відпочивати.


П’ятий день таборування пройшов під гаслом активного руху, оскільки почався з мандрівки до славного міста Чернігова. Спочатку юнацтво відвідало Чернігівський краєзнавчий музей, де  закріпили отримані раніше знання та дізналися ще багато цікавого про княжу добу.

Традиційне місце для фотографуваня СУМівців в Чернігові. Пам'ятник Тарасу Шевченку на Валу
Традиційне місце для фотографування СУМівців в Чернігові. Пам’ятник Тарасу Шевченку на Валу

Потім екскурсія продовжилася історичними пам’ятками Чернігова, яка переривалася фотосесіями та закінчилася на Чернігівському Валу.

Після нетривалого відпочинку відбулася ще одна захоплива екскурсія підземними лабіринтами Антонієвих печер, яка викликала цілу бурю позитивних емоцій.

Трохи втомлені, проте задоволені юнаки, юначки та виховний склад повернулися на табір.

Після пообідової тиші та зайнять зі співів на дітей чекала розвага у вигляді ковзанки на мильному розчині. А на вечірній програмі були запальні танці, де діти та дорослі невтомно та з превеликим задоволенням танцювали вже знайомі інтеграційні танці та розучували нові.

Традиційним завершенням дня була спільна вечірня молитва, та ройові “свічечки”, на яких юнацтво зазначило, що день був не просто вдалим, а кращим за попередні.


 

Таборовий тиждень розпочався з мандрівки. Гетьманська столиця Батурин де ми відвідали “Цитадель” Батуринської фортеці, будинок Генерального судді  Василя Кочубея, палац Кирила Розумовського вертаючись додому не проминули станцію Крути. Великий шлях як в кілометровому так і історичному напрямку.

Таким чином ми розпочали третій етап нашої історії в таборі. Після гетьманщини та козаччини ми переходимо до історії ХХ століття.

IMG_1122

Раді вітати на таборі СУМівців з Канади подругу Наталю та подругу Зоряну. Тож новий таборовий тиждень принесе нові, ще більше захоплюючі, історії, ручні роботи, знайомства …


Таборовики розпочали вивчати новітню історію України. Незалежна Україна, Українська Повстанська Армія, бій під Крутами, Революція Гідності – мала частина того що пізнали наші таборовики в останні дні табору. На Свято Преображення Господнього мали Службу Божу та святили яблука та грушки, які привезли волонтери …

Вечірні програми переповнені бажанням об’єднати Україну, припинити воєнні дії … Таборові таланти черговий раз продемонстрували, що всі діти є талановиті, розумні, свідомі, небайдужі до долі своїх сімей та рідної Батьківщини. Не стримались навіть дружинники в демонстрації своїх талантів.

Зустрічали на таборі друзів з Благодійного фонду «Полісся», Суспільної Служби Канади, місцевого телебачення.

Попереду ватра закриття, таборові підсумки та іспити, ну і, звісно, дорога додому, чи пак туди, де змушені жити наше юнацтво… Переконані, що пройде зовсім мало часу і всі наші діти повернуться в свої рідні домівки ….