«Серця патріотів» – вершина? Не думаю. Хіба, початок…

0
504

Молитва дійшла до Бога. Що це я таке говорю? Звісно ж Він чув і бачив всі потуги периферійного лідера периферійного осередку і всміхався в бороду.  І ось, коли вже я  і думати перестав, а ідеї, що полонили мою голову роїлись навколо чогось там такого – бац і є.

На одному із «магічних» перехресть міста «перечепивсь» із директоркою школи. Розмова мимоволі вийшла настільки продуктивною і перспективною, що на часі подумати про встановлення пам’ятного знака Сквирському перехрестю.

Тож, від тієї зустрічі пройшло якихось півроку, а ми вже маємо осередок, 20 сумівців, нову управу осередку, семінар по впровадженню нових форм патріотичного виховання, участь в  крайовій спартакіаді сумівців, що пройшла в Калуші, пришкільний, але повноцінний сумівський табір, пошукову групу, котра накопичує матеріали про життя нашого земляка  ген-хорунжого УПА Леоніда Ступницького.

Найголовніше, ми маємо плани на близьку і віддалену перспективу і вони виглядають не як маячня кількох соціопатів, а як реальна цілком обґрунтована перспектива розвитку сумівського осередку.

Громадянське суспільство виходить на нову щаблинку  в своєму розвитку. З’явився запит на організацію громадського середовища. І це дає оптимістичні переживання, що можливо і в інших містах і містечках України, з’являться ініціативи і «прориви» у самоорганізації громад на сумівський лад. Думаю, наш досвід скоріше правило, ніж виняток.  Варто було б перевірити перехрестя і в інших містечках, де ще шкробають ногами сумівці.

На разі запрошую в легендарне село Чубинці і наметову частину табору «Серця патріотів». Легендарне, бо саме тут в 1997 році відбувся перший Сквирський осередковий сумівський табір «Мрія-97». Як лине час, і навіть динозаври, які не лічать роки, бо уже прописались у палеонтології з довершеним склерозом, задумуються і СУМно так всміхаються, їм є про що  СУМувати –«Ой…є».

Для розмислів майбутнім менеджерам літніх таборів: чому варто таборувати в Чубинцях.

  1. За двадцять років безперервного таборування місцеві жителі звиклись до таборового галасу і реагують на всі прояви дитячих витівок і виховницьких фантазій, як на безнадійну, але незмінну реальність;
  2. Кілька невдалих пострілів із пневматики, кульки яких досі уже зарубцювались на пощерблених тілах аборигенів, підсилили повагу до таїнств таборових програм…та прискорили ходу всякого, хто ризикує наблизитись до табору на відстань лету кулі.
  3. Пам’ятник герою революції (міг би й досі стояти між ялинами непомічений) завдяки твердій позиції таборовиків перетвориться в елемент пам’ятника «Небесній сотні» в м.Сквира. Тобто місце для нового монумента ми підготували… «сумівці, бронзовійте на славу Україні»
  4. Поляна під намети, спортивний майданчик, туристичний атракціон і система туристичних штучок для екстрималів, байдарки для бажаючих підкорити величезне озеро, рекреаційні зони (ну, гаразд, скажу простіше, галявини із лавами паркового періоду з гойдалками і батутом для хитавиці вегетативного єства таборовиків – до ваших послуг).
  5. Хтось заперечить і подарує «кислу міну» на точку 4. – «це перелік якихось безглуздих речей». І я погоджусь .

Для сумівського табору найголовніше  – виховна програма, ідейно заангажована команда  і …кухня .

  1. Тож, кухня вміщає з комфортом  біля 50 пожирачів смаколиків і смаковинок. Т.б. для табору в 100 осіб, наступна 50-ка  має сідати в другій хвилі.

По секрету, наші добрі друзі, баптисти (у нас вчилися таборовим премудростям і чесно несли хрест виховників і впорядників кілька років поспіль) на своєму таборі садовлять 150 осіб за один раз. Що з них візьмеш – діти периферії. Нинішній сумівець при вкладці «дитини  олігарха» вимагає достойних умов.

  1. Жити в наметах чи в кімнатах? На ваш вибір. Пропонуємо кімнати і 60 сучасних ліжечок…

«Серця патріотів» – це дітище програмової і його ж бунчужного подруги Наталі Вигівської. Професіонал в педагогіці з довершеним почуттям гумору і вірусом оптимізму, що і робить її справжнім лідером сумівського осередку.

Директорка гігантської школи, яка на сьогодні стала майданчиком педагогічних інновацій і експериментів, подруга Валентина Малиновська відіграла ключову роль в захопленні сумівцями плацдарму на широкому тлі оздоровчого процесу пришкільних таборів. Своєю енергією і заповзяттям подруги Валентина і Наталя спромоглися створити дієвий осередок в якому об’єднались юнацтво, батьки,  виховники, священик. І це гарно.

Тож, читайте детально на сайті : https://skvschool2.at.ua/news/nacionalno_patriotichnij_tabir_sercja_patriotiv_zakrittja_taboru/2017-06-14-1722