У Чернігові завершився СУМівський благодійний табір «Творці майбутнього»

0
674

111 дітей, 37 виховників, 12 сонячних днів і безліч позитивних емоцій – ось стислий підсумок благодійного табору Спілки Української Молоді «Творці майбутнього», який відбувся у Чернігові.

Організували його, вже не вперше,  сумівці для дітей, обпалених бойовими діями на сході України.

Починаючи з 2014 року проведене три такі табори, завдяки чому понад 350 дітей переселенців і бійців АТО мали нагоду відпочити від наслідків війни, оздоровитися, краще пізнати історію і культуру України.

Ініціатива такого проекту належить Світові Управі СУМ, а фінансову підтримку надали Крайові Управи Спілки, Міністерство молоді і спорту України та небайдужі люди, які підтримали табір на платформі “Велика ідея” (спільнокошт).

От і цього року сини та доньки українських бійців, хлопці та дівчата з сімей вимушених переселенців, а також ті, які живуть поруч з лінією розмежування – на два тижні вони стали однією великою родиною, аби теплом своїх сердець і усмішок зігріти одне одного, захистити від болючих  спогадів та зміцнити віру те, що все буде добре.

А те, що прибули вони з різних куточків країни, ще раз засвідчило – чужих дітей  не буває, бо Україна в нас – одна!

Виховники та інструктори Спілки Української Молоді підготували для юних таборовиків цікаву та насичену програму, яка не дала змарнувати жодної хвилини дорогоцінного серпневого часу.

Для фізичного гарту – ранкові руханки, спортивні змагання, таборові ірги, сплав Десною на драгонботах.

Для духовного розвитку – реколекції та щире спілкування зі священиком, богопосвяченими особами, братами-семінаристами, участь у богослужіннях, прийняття Святих Тайн Сповіді та Причастя.

Для інтелектуального зростання – різноманітні гутірки, знайомство з робочою Чернігівської міської ради та адміністративного суду. Навики ведення дискусії та популяризації своїх ідей діти здобували під час імітаційної гри «Час обирати».

Кращому пізнанню світу й української історії сприяли мандрівки в Чернігів, гетьманської столиці Батурин й станції Крути, де, 100 років тому, героїчно стримували ворога ровесники наших таборовиків.

Чимало цікавого та корисного дізналося юнацтво від гостей, які завітали на таборовий вогник, аби поділитися з хлопцями та дівчатами своїм світосприйняттям, дати житейські поради та й просто, по дружньому, порозмовляти.

Режисер і художник онлайн та офлайн презентацій Ігор Заболотний поділився секретами створення мальованого відео або ж «артскрайбінгу» та розказав, як прості малюнки допомагають поліпшити сприйняття інформації на 89%.

Публіцист та медіа-експертом, екс-редактор відділу історії журналу “Український Тиждень” Роман Кабачій провів цікаву гутірку на тему, дотичну до журналістики та висвітлення в медіа яскравих сторінок національної історії та сьогодення.

Сумівець і ведучий програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV Вадим Карп’як розповів про незалежні ЗМІ та свій шлях у журналістиці.

Уроки медіа-грамотності таборовики закріпили відвідинами Чернігівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії UA:Чернігів.

Дітям було цікаво відчути атмосферу, в якій працюють новинарі, побувати на справжніх знімальних майданчиках та дізнатися, хто і як робить телевізійні та радіопередачі.

Знайомлячись із роботою органів місцевого самоврядування, молодь мала нагоду поспілкуватися з заступником Черніговського міського голови Олександром Ломакою, який гостинно приймав дітей в стінах мерії і закликав повірити у себе й робити зміни не тільки у власному житті а й у своєму місті, країні. З таким же позивом виступав і  мер міста Корюківки Ратан  Ахмедов

А ще юнаки та дівчата мали чимало цікавих практичних занять та майстер-класів, які для них провадили справжні майстри своєї справи.

Наталія Бушай з «Чернігівської папірні» навчила їх виготовляти папір із рогози, а Олександр Видра дав можливість запізнати ази гончарної справи та повправлятися у виготовленні виробів з глини.

Особливими гостями табору були учасники проекту «Друг героя» інструктори-волонтери та собаки-каністерапевти, які допомагають нашим воїнам легше перенести пост-травматичний синдром.

Варто було бачити з якою любов’ю обіймали юні таборовики собак-учасників проекту «Друг Героя»! Як горіли їхні очі. Скільки емоцій випромінювали їхні посмішки. Як, притулившись до такого друга, вони забували про свої щоденні турботи, про свої втрати і свої болі, які ятрять їхні маленькі, але такі відважні, серця!

А ще юнацтво багато спілкувалося. Між собою. Із старшими друзями: виховниками, інструкторами, реколектантами, гостями та журналістами.

Це спілкування допомагало їм знайти відповіді на запитання, які їх турбують. Допомагало краще осягнути світ, в якому вони живуть і своє місце в ньому. Допомагало відчути, що саме вони є творцями майбутнього, яке їм належить творити разом!

На згадку про спільно проведений час залишися гарні спогади, нові друзі, спільні фотографії, а також – гостинці від Міжнародного благодійного фонду “Сумка Самарянина” та творчої майстерні “Коза-Дереза”.

Прощальна таборова ватра стала підсумком спільно проведених двох тижнів. Але, щойно завершився цей, четвертий з черги, благодійний табір СУМ, як вже розпочалася підготовка до таборування-2019, адже, і діти, і дорослі, пообіцяли зустрітися знову.

До написаного.Кожен табір, як і кожна важливо подія, змінює учасників. Іноді ці зміни спершу залишаються для людини непомітними. Та вони, обов’язково, виявляться згодом. Але, пильне око і чуле серце матерів здатне їх розпізнати одразу, щойно діти переступили поріг рідної домівки.

«Дякую всім, хто займався з дітками! Я і не сумнівалася, що моїй дитині сподобається, але щоб другий день не знімати таборову футболку!!! Щойно всіх друзів водили на відкриту місцевість запускати ракету з оцтом і содою))) Наші діти розумніші за нас, наші діти кращі за нас! Дякую!», – залишила відгук на таборовій Фейсбук-сторінці мати одного із таборовиків пані Світлана.

Дякує організаторам та спонсорам табору пані Наталя: «Діти повернулися щасливими. Вони гарно й корисно провели час. Підросли, засмагли, розширили свій кругозір. Маринка пізнавала світ разом зі старшим юнацтво. Максим – з молодшим. Обом сподобалося. Тому я переконана, що організатори даного табору – найкращі. Нехай Вам бог допомагає і береже».

А мама юних таборовиків Іллі та Антона пані Оксана дякує за емоції, знання та враження, які організатори СУМівського таборування подарували її дітям: «Висловлюю слова великої вдячності організаторам, спонсорам, виховникам, впорядникам і всім іншим небайдужим за чудовий відпочинок моїх синочків!!! Вони із цим табором із самого початку! З їх слів, “Творці майбутнього” – найяскравіший, найкращий!!! Емоції, враження від усього побаченого і почутого!!! Цей досвід – назавжди буде з ними!!! Перебирають подарунки, розповідають, співають, танцюють – і все це одночасно!!! Сподіваємось і віримо, що наступного року буде табір знову!!!».

Також пропонуємо Вашій увазі відео під назвою ”Як усе було”: