Сумівці Португалії організували показ фільму “Спадок нації”

0
777

Тиждень української вишиванки, організований Ініціативною групою зі створення Спілки Української Молоді в Португалії та за інформаційної підтримки Посольства України, розпочався показом документального, повнометражного фільму “Спадок Нації”.

Родзинкою цієї події була унікальна можливість для місцевого глядача поспілкуватися з автором і сценаристом фільму та одним із засновників Громадської Організації “Всесвітній день Вишиванки”- Лесею Воронюк.

Візит до Португалії розпочався з офіційної зустрічі з Послом України Інни Огнівець, на якій було передано вишиті сорочки для немовлят з метою проведення акції «Народжені у вишиванці» в Португалії.

На сьогоднішні Культурна Дипломатія має величезне значення, адже свідома патріотична діаспора- найкращий лобіст України в світовому суспільстві.

Вишита сорочка- це своєрідний оберіг і символ, який єднає українців цілого світу.

А ву час, коли Україна протистоїть російській агресії, виступає ще й способом самоідентифікації, несучи в собі закодовану у віках інформацію-генетичний код нації.

Для того, що б передати основний меседж для місцевих мешканців фільм було протитровано португальською мовою. Над перекладом працювала сумівка Марта Іваночко.

Стрічку побачили глядачі міста Лісабону, Порто, Браги та Тавіри- від Півночі до Півдня країни. Великі аудиторії, зустрічі в українській суботній школі Лісабону та в залі при церкві, де очікували не лише українці а й португальські друзі.

Кожен показ супроводжувався цікавими зустрічами автора і сценариста Лесі Воронюк із українською громадою та португальським глядачем. Усі глядачі отримали в подарунок стрічку-вишиванку, виготовлену сумівцями заздалегідь на сходинах.

А у Лісабоні Леся Воронюк подарувала новоп=народжуному немовляті першу вишиту сорочку до акції “Народжені у вишиванці”.

Майже півтори години цікавих життєвих історій на екрані. Синтез минулого та сьогодення. Сміх, сльози і надія, що зможемо зберегти те, заради чого варто жити.

“Цього вечора ми не лише подивилися фільм, але й прожили його з усіма героями, повернулися до витоків і наче вперше відкрили для себе світ вишиванки”- ділиться спогадами активістка Марта Сов’як з міста Порто.

Щоразу сеанс закінчувався гучними аплодисментами вдячних глядачів.

ІГ СУМ в Португалії щоро дякує авторам фільму “Спадок нації” Лесі Воронюк і готовий до наступних спільних проектів.