Михайло Фурда

0
118

сл. п. Михайло Фурда

Народився він 27-го листопада 1919 року в селі Галич, на Підгаєччині. Вихований у патріотичній родині стає членом ОУН. Під час хуртовини Другої світової війни змушений покинути рідні землі та опинюється як тисячі української молоді у Німеччині. Там вступає на правничі студії в Українському Вільному Університеті та стає одним із основоположників студентської організації Товариства Української Студіюючої Молоді ім. Миколи Міхновського (ТУСМ).

У 1950 році Михайло Фурда залишає Німеччину і поселюється у місті Нью Йорку. З перших днів прибуття на вільну землю Вашінґтона негайно включається в українське суспільно-громадське та політичне життя. Вступає до Організації Оборони Чотирьох Свобід України (ООЧСУ) та Спілки Української Молоді (СУМ), в якій віддає понад шістдесять років жертвенної та сумлінної праці, виховуючи не одне молоде покоління сумівців під гаслом Бог і Україна. Спершу стає членом Осередку СУМ ім. ген.-хор.Тараса Чупринки де обирається головою в роках 1956-57. Відтак, протягом 36-ть років, занимає провідні пости в Крайовій Управі СУМ—був головою КУ СУМ у роках 1958-1964, а в різних роках опісля головою і членом Крайової контрольної комісії або головою і членом Крайового товариського суду СУМ. З нагоди 50-ліття СУМ в Америці і 50-річчя відданої праці в рядах Спілки та її розбудови Крайова Управа СУМ в Америці нагородила д. Фурду почесною грамотою та званням “Визначного Члена СУМ”. Рівночасно д. Фурда займав відповідальні посади у світових органах СУМ—понад 30-ть років очолював або був членом Контрольної комісії або Товариського суду Центральної Управи СУМ. Був учасником багатьох Світових Конґресів СУМ, Крайових З’їздів та учасником та виховником на численних виховно-вишкільних сумівських таборах.

Друг Михайло Фурда був не тільки найстаршим членом Осередку СУМ в Нью Йорку, але й найстаршим членом СУМ у світі! Помимо його багатогранної та відповідальної праці на світовому та крайовому рівнях, д. Михайло зокрема гордився своїм членством у місцевому Осередку СУМ, в якому виконував різні обов’язки. Рік за роком можна було бачити його в сумівському однострою на річних загальних зборах Осередку. За його відданість та працю Управа Осередку СУМ в Нью Йорку надала йому звання “Почесного Члена”, а Світовий Конґрес СУМ за його виховну працю надав йому найвище звання “Виховника IV Ступеня”.

Схиляємо наші голови у подяці нашому незабутньому Другові, а пам’ять про нього лишиться між нами назавжди! Висловлюємо наші найглибші співчуття синам Юрієві і Олесеві та ближчій і дальшій родині.

Вічна Пам’ять!
Крайова Управа СУМ