Motto and Anniversaries for 2019

Гасло СУМ на 2019 рік:

«В єдності – наша сила!» 

Річниці, які СУМ відзначатиме в 2019 році:

Головні:

 • 100 років з часу проголошення Акту Злуки Української Держави;
 • 90 років з часу створення Організації Українських Націоналістів;
 • 70 років з часу створення СУМ в Америці;
 • 30 років з часу заснування Спілки Незалежної Української Молоді;
 • 15 років з часу Помаранчевої Революції;
 • 5 років з часу завершення Революції Гідності.

Додаткові річниці:

 • 1050 років з часу смерті святої рівноапостольної княгині Ольги
 • 250-річчя з дня народження Івана Котляревського
 • 135-річчя з дня народження та 70 років з часу смерті священика УГКЦ, капелана УГА, блаженного священомученика о.Омеляна Ковча
 • 110-річчя з дня народження та 60 років з часу вбивства Провідника ОУН Степана Бандери
 • 80 років з часу проголошення Закарпатської України
 • 75 років з часу заснування Української Головної Визвольної Ради (УГВР)
 • 75 з дня смерті слуги Божого митрополита Андрея Шептицького
 • 70 річчя від дня народження та 40 років з часу смерті композитора і поета Володимира Івасюка.

Про гасло та річниці СУМ на 2019-ий рік:

В єдності – наша сила!

Ці слова стали  гаслом СУМ на 2019 рік, не лише з огляду на те, що саме цього року ми згадуємо і вшановуємо 100-літній Ювілей проголошення Акту Злуки українських земель.

Обираючи цьогорічне гасло, Світова Управа прагнула привернути увагу кожного сумівця та сумівки, кожного активного члена української спільноти, до свідомого осмислення його особистої участі в справі побудови Української Самостійної Соборної Держави.

А, відтак, через усвідомлення власного місця і ролі у цих державотворчих процесах, розуміння необхідності єднати свої зусилля із зусиллями однодумців задля успіху спільної справи.

Цей процес не є простим, адже, нерідко, потребує самозречення, поступливості й згідливості, вміння підкоряти свої емоції та свою волю, відкидання власних амбіцій, аби не завадити творенню спільності Особистостей, здатних рухатися в одному напрямку й до однієї мети.

Якщо подумати, то гасло «В єдності – наша сила», можна застосувати не лише до нашої участі в справі розбудові Української держави, але й до праці в лавах Спілки Української Молоді.

Вже в першому слові назви нашої організації закодоване прагнення її членства до єдності, адже Спілка є нічим іншим, як об’єднанням та спільнотою однодумців, в якій ми підсилюємо і доповнюємо одне-одного задля служіння високим ідеалам: Богу та Україні.

Варто наголосити, що це відчуття єдності виникає не лише на підставі міжособистісних симпатій чи дружніх або й родинних стосунків. Радше йдеться про дух побратимства й прагнення разом відшукати відповіді на запитання, які кожного з нас турбують, а, відтак, – спільний шлях до досягнення мети.

Звичайно, що ми є різними. Але тут якнайліпше спрацьовує принцип: «Єдність в різноманітті». Бо, як ті розрізнені дитячі пазли, ми, під дією спільної візії й місії, творимо яскраву картину організаційного життя та поступу. Творимо її не для власного замилування, але задля добра української нації, а отже – добра наших родин, організацій та нас самих.

Сьогодні пошуком шляхів до збереження єдності пронизане все життя українського суспільства, бо чимало викликів стоїть перед ним. У тому числі – й нав’язаних російським агресором, який окупував частину українських земель. І саме єдність є тим інструментом та тією зброєю, які роблять наш народ сильними у цьому протистоянні з ворогом.

А отже – Україна переможе!

А для цього треба почути заклик Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького, який, у свій праці «Як будувати Рідну Хату» закликав своїх сучасників і нащадків: «Кожен, у кого тільки добро України лежить у серці, мусить мати своїм обов’язком працею життя спричинятися до множення елементів єдності, і до усування елементів роздору».

В цьому нам, Боже, поможи!