Все-канадський вишкільний табір «Естафета» ім. 90-ліття створення СУМ

0
431

Кажуть, що наше суспільство потребує провідників на майбутнє і що провідники змусять бути гнучкими людьми, котрі зможуть розв’язувати проблеми і котрі знатимуть як правильно поводитися з різними людьми.

DSC_0022

У СУМ-і цей процес виховання провідників дійсно починаяється на літньому вишкільному таборі. Сумівські вишкільні табори допомагають у розвитку провідників. Старше юнацтво від віку 15 – 18 років багато чого можуть навчиться на вишкільному таборі, як наприклад, бути відповідальним, само-дисциплінованим, незалежним, самостійним, готовим випробувати нові речі і усвідомлювати навколішнє середовище, співжити і співпрацювати з іншими, і розвивати позитивні особовості свого характеру.

DSC_0110-Panorama

Цього року 34 юнаків і юначок з Осередків Монтреаль, Оттава, Етобіко, Міссіссаґа, Едмонтон і Калґарі відважились почати чи продовжувати свій шлях провідництва на оселі СУМ «Веселка» біля Актону, Онтаріо від 28-ого червня до 11-ого липня. Вони денно відбували ранні лекції на теми СУМознавства, сучасної України, педагогії і методики навчання і провідництва. Помимо того, кожного дня доїжджали гості з викладами, які стосувалися історичних річниць, які наша Спілка по цілому світі цього року відмічує, як наприклад, 80-річчя від смерти Митрополита Андрея Шептицького або 80-річчя від дня народження Василя Симоненка та виклади про сучасну ситуацію в Украіні. Також доїжджали спортові, танцювальні інструктори, щоби провести різні майстерні.

DSC_0030

Серед гостей, котрі цього року загостили на Веселку з цікавими, професійно підготовленими гутірками і майстернями були: Маркіян Швець, Христя Головацька, Галина Костюк, Ліда Нарожняк, отці Богдан Чолій, Остап Чорній, Петро Ґаладза, добродійка Таня Чолій, Ксеня Чолій, Марійка Кобилецька, Оля Дзюбанівська, д-р Уляна Кавун, Юрій Нарожняк, Федір Даниляк, Мірка Матюс та Лері Лаґамба. Також денно викладали лекції і проводили зайняття члени команди і виховного складу, а саме, друг Гарі Несмашний (комендант), подруги Зоряна Кілик (бунчужна), Ірка Шуст-Данкович (програмова), Ганя Остап’юк (писар), Уляна Стасишин (обозна), друзі Ярко Брода (обозний) і Марко Дячун (виховник). Багато з вище згаданих гостей є активними сумівцями і рівночасно провідниками по своїх фахах і в українській громаді. Головною причиною чому на вишкільний табір традиційно запрошуємо стільки гостей є, щоби дати юнацтву нагоду підсвідомо і свідомо побачити різні стилі провідництва і комунікації. І завдяки цих експертів, юнацтво має найкращу нагоду здобути і поглиблювати своє знання.

DSC_0025

Знання про Україну, її історію, релігію, культуру і традиції, це формує фундамент на якому юнацтво може будувати і розвивати свої провідницькі характеристики. В додатку, юнацтво також викарбовує свої здібності почерез практичні вправи, різноманітне зайняття та проєкти.

Юнацтво мало нагоду здобути свідоцтво з першої помочі відбувши цілоденний курс та здавши успішний практичний і письмовий іспит.

Юнацтво вчилися різного роду спорту, танців і руханки.

Юнацтво практично працювало з молодшим юнацтвом організуючи і переводячи зайняття з молодими учасниками (5-7 років) Денного табору, який одночасно відбувався на оселі.

DSC_0016

Юнацтво писали листи до вояків АТО, солдатів Збройних Сил і поранених вояків і переслали підписані канадські прапори для вояків канадської армії, котрі тренують вояків в Україні.

Юнацтво робили ляльки для дітей-переселенців в Україні, котрі відбували сумівський табір зорганізований СУМ в Україні із фінансовою підтримкою СУМ діяспори.

DSC_0012

Юнацтво приготовляли проєкти на різні історичні теми і представляли їх у різних мистецьких формах другим учасникам де вони читали, деклямували, співали, і вправляли виступати і граматично правильно висловлюватись по-українському.

Юнацтво писали кінцевий іспит, який вимагав багато підготовки і само-дисципліни вчитися.

Юнацтво молилося на Службах Божих і перед їдою і денно дякували панам і паням в кухні за підгоровлення смачних страв.

DSC_0122

Юнацтво також і мали нагоду розважатись. Вони відбули екскурсію до Ніаґарської ріки і водоспаду. Купались щодня у басейні. Відвідували реґулярно таборову крамничку щоби насолодитись морозивом. Танцювали на вечірках, забавлялись і співали при ватрі, пускали феєрверки з нагоди Дня Канади.

Юнацтво щодня відбували ранній і вечірний апелі, чистили приміщення по паланках, відбували інспекції, були дижурними, хорунжими, курінними і також пояснували денне гасло під час апелю.

DSC_0043

Всі ці зайняття доказують, що вишкільний табір оферує юнацтву дуже багато і що вишкільний табір є ідеальним партнером родини, школи, церкви, української громади та загального суспільства. Вишкільний табір помагає майбутним провідникам виховуватися у національному і християнському дусі і підкріплює сильний характер у дружній та творчій атмосфері під наглядом досвідчених виховників та інструкторів-експертів, котрі рівночасно служать як добрі приклади для виростаючої молоді. Одним реченням – вишкільний табір є непропустимий для всіх сумівців!

Додаткові фотографії, Ви можете знайти в нашій ґалереї www.cym.org/ca/gallery