Вишкільний табір “Борці за волю” ім. 70 річчя засновання УПА, 2012р.

0
332

 

Віддаль з Торонта і Гамільтону на оселю СУМ Веселка біля Актону, Онтаріо приблизно 70 км; з Оттави – приблизно 400 км а з Едмонтону чи Калґарі літаком – понад 2,700 км. Сумівці з Осередків Оттави, Торонтo, Етобіко, Міссіссаґа, Гамільтон, Калґарі й Едмонтон подорожували через великі простори, щоби разом відбути всеканадський вишкільний табір, організований річно Крайовою Управою СУМ. Географія нас ділить, але сумівське життя і особливо віра в Бога й любов до України нас єднає. Це було відразу очевидним коли на відкриття табору учасники зорганізованo, в сумівських одностроях прибули на Службу Божу, яку відслужив отець Тарас Дусанівський, а опісля на святковий апель. Кожен юнак і юначка знали що робити, як поводитися, як відповідати, що співати, за що належиться признання осередкам які в одностайний спосіб підготовляють старше юнацтво до участи у вишкільних таборах.

Цьогорічна команда покликана Крайовою Управою складалася з наступних осіб: Гарі Несмашний (Торонто) – комендант, Лариса Баран (Гамільтон) – бунчужна, Наталя Кардаш (Етобіко) – головна виховниця, Оленка Лащук (Оттава) – писарка, Михась Коструба (Етобіко) – рятівник й Ірка Шуст – виховниця. Кухонний склад забезпечили п-во Чолії з ‘Baby Point Lounge Catering’ – а саме, кухарки – пані Ганя і Марійка. Адміністративний штаб включав наступних панів: Петро Гуцал, Василь Гладун і Євген Петрук. Всі разом працювали на своїх відтінках, щоби забезпечити таборовикам успішний табір.

Денно учасники табору відбували гутірки на теми сумознавства (Г.Несмашний), провідництва (Л.Баран і Н.Кардаш), методики і розвитку дитини (І.Шуст і Г.Остап’юк) та богословія (О.Лащук). В додатку щодня доїжджали гості з цікавими і різноманітними гутірками. Основною ціллю вишкільного табору є приготовляти старше юнацтво, віку 15 років і більше, до праці по осередках і виховної праці для тих, котрі мають зацікавлення і бажання працювати з молодшими дітьми. Тому Здобуття знання та застосування його напрактиці були центром уваги вишкільної програми. Цьогорічні гутірки включали і теренознавство (Маркіян Ґрод), лекції про жінок в УПА (Н.Кардаш), Патріярх Йосиф Сліпий (Таня Чолій), Микола Лисенко (Маруся Вовк), історія України (Маркіян Швець), старшо-юнацькі вимоги (Марко Дячун), 70-ліття УПА (Тарас Антонів), сучасна Україна (Г.Несмашний) і вибори (Оляна Ґрод – голова КУ СУМ Канади), майстерні стріляння (Богдан Ґоґусь) і танцю (Денис Дроздюк). Також на табір загостив отець Андрій Фіґоль, який відслужив Святу Літургію в другу неділю і виголосив змістовну проповідь.

Програма була доповнена іншими денними зайняттями як спорт, плавання і, з огляду на спеку, учасникам пощастило багато часу провести в басейні, спів, ручні роботи і впоряд, одним словом не аж так багато часу залишилося на дозвілля.

В перший тиждень, учасники мали нагоду виїхати на цікаву прогулянку до Беррі, Онтаріо де вони переходили від одного дерева до другого за шнурком (Treetop trekking). У декотрих місцях висота переходу була більше як 20 метрів, що лише найвідважніші таборовики старалися подолати. В другий тиждень юнацтво мало нагоду зорганізувати і виконати декілька проєктів – застосувати здобуте знання на практиці. Поділене на менші групи, юнацтво зорганізувало спів, спорт, теренознавство, ручні роботи та ігри і забави для учасників денного табору. Денний табір який охоплює найменших діточок віком 5 -7 років, проходив паралельно з вишкільним табором. Вишкільники зорганізували для малят надзвичайно цікавий, творчий і веселий день. Вишкільники, працюючи впродовж цілого таборування в менших групах, також мали завдання приготувати предзентацію на одну з тем, які наша Спілка відмічує в 2012 році. У винахідливий спосіб юнацтво вшановувало пам’ять визначних осіб з історії України, а саме: Ярослав Стецько, Олена Теліга, Іван Климів-Леґенда і Григорій Сковорода. Група Олени Теліги написала і представила книжку для дітей; група Івана Климова Леґенди написала і виконала інсценізацію про Героя; група Ярослава Стецька приготовила компютерну презентацію (Powerpoint); група Григорія Сковороди приготувала столову гру про філософа.

Наслідки праці над проєктами були явними як і співпраця і розуміння концепцій важкої праці. На одному апелі, комендант табору поґратулював учасникам за дуже успішне виконання проєктів і пригадав усім, що важка поступова праця і відданість є важними чинниками у житті сумівця. Tого самого дня на табір загостив визначний танцюрист Денис Дроздюк, який недавно виграв змагання найкращого танцюриста Канади (So You Think You Can Dance, Canada). Очевидно, що юнацтво було ним дуже захоплене, що спонукало коменданта використати цю нагоду пояснити вишкільникам, що так само як Денис добився світової слави важкою поступовою працею, відданістю і постійним стремлінням до висот, так і кожен юнак чи юначка з такою самою настановою зможе здобути світ!

Табір завершився обіймами і слізьми як також обміном адрес, телефонів й електронних адрес, коли прийшов час повернутися домів. Крайова Управа може бути певнена, що команда табору виконала совісно і успішно свій обов’язок, тому що лише кілька годин після закриття табору учасники вже висилали ‘ес-ем-еси’ та ставили фотографії на ‘фейс-бук’ й інших соціяльних мережах.

Велике признання належиться головній виховниці, подр. Наталії Кардаш за вміле плянування знаменитого і незабутнього табору, членам команди за дружню співпрацю, кухонному і технічному персоналові за терпеливість і велику працю. А найголовніше – усім учасникам табору належиться найбільше признання за їхню енерґію, винахідливість, кмітливість, гумор, життєрадісність та бадьорість і, очевидно, за те, що всі успішно здали кінцевий іспит !

Ірка Шуст

https://plus.google.com/photos/110692041999130375604/albums/5766523107087875585?banner=pwa&gpsrc=pwrd1#photos/110692041999130375604/albums/5766523107087875585