Сумівців запрошують долучитися до нового проекту Українського інституту національної пам’яті

0
38

Про новий проект Українського інституту національної пам’яті та про те, як сумівці можуть допомогти в його реалізації, розповідає співробітник Інституту, член Київського осередку СУМ в Україні друг Павло Подобєд.

Український інститут національної пам’яті презентував геоінформаційну систему «Віртуальний некрополь української еміграції».

Це сайт про поховання українських емігрантів, що поєднує в собі елементи карти та бази даних – http://necropolis.uinp.gov.ua/

Відвідувачі сайту можуть, за допомогою багатофункціонального пошуку, швидко та безкоштовно відшукати інформацію про могилу певної особи за ім’ям та прізвищем, за датою чи місцем народження або смерті.

В один клік вивести на екран список українських художників, дипломатів чи, наприклад, математиків, похованих закордоном; переглянути розташування могил чи певного цвинтаря на карті. Кожній персоналії на сайті присвячена окрема сторінка, що містить біографічну довідку, координати та фото могили, відомості про стан місця поховання та статус оплати.Керівником проєкту є сумівець київського осередку Павло Подобєд.

На сайті вже представлена інформація про окремих сумівців, похованих у США та інших державах. Також у геоінформаційній системі створено окремий тег «СУМ», за допомогою якого відвідувачі можуть легко відсортувати біографії видатних сумівців і знайти місця їхнього поховання.

«Закликаю сумівців допомогти зберегти пам’ять про видатних членів Спілки, які спочили на еміграції. Насамперед ми потребуємо відомостей про місця їхніх поховань, а також біографічних довідок і прижиттєвих світлин», – пояснив керівник проєкту «Віртуальний некрополь української еміграції» сумівець Павло Подобєд.

Докладна інструкція із наповнення сайту – за посиланням. Зв’язок із командою проєкту за адресою: [email protected]