СУМ в Америці провела “Баль Дебютанток-2020”

0
65

Крайова Управа СУМ в Америці провела «Баль Дебютанток». Захід відбувся 22-го лютого в готелі Hilton Westchester, New York.

Його учасницею традиційно може бути юначка, якій виповнилося 16 років.

«Ми пишаємось тим, що Баль Дебютанток вже 56-ий рік поспіль проводиться нашою молодіжною організацією і, також, є одним із добре організованих і вишуканих балів української громади східного побережжя США», – кажуть в Крайовій Управі СУМ в Америці.

БАЛЬ ДЕБЮТАНТОК КРАЙОВОЇ УПРАВИ СУМ в АМЕРИЦІ

Posted by Ukrainian American Youth Association – CYM on Saturday, February 22, 2020

А ось як описує традицію таких балів газета «Свобода»:

“Традиція таких балів має давню історію‚ яка походить з Англії. Спочатку дебютантками були дівчата з аристократії або вищих кіл англійського суспільства, які здійснювали їх перший вихід у світ. Це означало, що дівчина була досить дорослою, щоб знайти чоловіка, брати участь в житті двору і бути самостійною. Першим був баль дебютанток в 1780 році.

Балі дебютанток швидко поширилися по всьому світу.

Українська громада теж давно почала влаштовувати балі дебютанток‚ але надала їм значно ширшого суспільного змісту. Звісно‚ намагалися показати дівочу красу‚ ґраціозність у танці‚ вміння поводитися у громаді‚ але чи не найважливішим було приготування дівчат до участи у професійному і громадському житті.

Першими почали львів’яни‚ коли у 1921 році запросили дівчат на вечорниці „Червоної Калини“‚ до яких мали щонайперше відношення Українські Січові Стрільці.

Поява більшовиків змусила перенести добрий звичай за океан‚ і вже у 1951 році в Ню-Йорку „Червона Калина” відновила балі. Тоді новоприбулі українські переселенці, які внаслідок війни опинилися в таборах біженців у Німеччині, Австрії та Бельгії, намагалися започаткувати в Америці ті традиції, які вони принесли з собою з рідної України та з Европи. Однією з них було представлення молодих панянок перед гостями, щоб відзначити їхнє повноліття. Ці балі стали надзвичайно популярними в українських громадах.

Треба зауважити‚ що дівчата українського походження, народжені в Америці в другому чи в третьому поколінні, усе ж повсякденно перебувають у американському світі‚ а на балях поринають в українське життя‚ танцюють під українську музику. Вони цінують українські традиції і знають українські танці. Балі завершує коломийка, яку танцюють з українським запалом.

Традиція балів дебютанток настільки міцно увійшла в життя закордонного українства, що зараз важко уявити його життя без цієї величавої імпрези. Разом з яскравими спогадами про казковий вечір усі дебютантки, їхні кавалери та сім’ї отримують унікальний досвід спілкування, становлення характеру та вироблення принципів громадського життя”.