За сприяння “молодіжок” мешканці Прикарпаття побачать виставку “Обличчя звитяги”

0
348

За сприяння Тернопільських СУМівців пластуни Прикарпаття організують в Івано-Франківську показ фотовиставки стрілецьких світлин.

Як повідомили організатори акції, виставка “Обличчя звитяги”, присвячена 100-річчю Українського Січового Стрілецтва, діятиме у фортечній галереї “Бастіон” м.Івано-Франківськ.

Її проведення стало можливим завдяки співпраці осередків Спілки Української Молоді в Україні та Національної скаутської організації “Пласт” – громадських формацій, покликаних виховувати молодь в дусі любові до Бога і України та у глибокій пошані до героїчної минувшини українського народу.

Відкриття експозиції – 24 травня, о 12:00 год.

Нагадаємо, що вперше виставку стрілецьких світлин “Обличчя звитяг”, приурочену вшануванню пам’яті відомих і маловідомих вояків, які перебували у лавах УСС,  СУМівці експонували в жовтні 2011 року в м.Тернопіль

Півсотні фотографій репрезентують побут, дозвілля і бойові дії усусівців. Також на світлинах зображені такі визначні постаті, як підхорунжий Іван Порайко, поручник Осип Яримович, підхорунжий Теодор Бобків, сотник Роман Дубинський, сотник, полковий духовник о. Микола Їжак тощо.

Як розповів куратор виставки Святослав Липовецький, у 2011 році було представлено 50 світлин, формату А1, які раніше перебували в архіві Бойової управи українських січових стрільців у Відні. Після Першої війни колишні січові стрільці, які проживали в США, викупили фотографії. У 1990-х роках весь архів переслали у Броди, на адресу районної газети, а звідти світлини передали краєзнавчому музею. Загалом їх налічується близько 700, – розповів куратор виставки. На прохання СУМівців їм передали скановані варіанти півсотні фотографій. Частина з них взагалі вперше надруковано, деякі публікувалися у книгах, виданих колишнім головним редактором “Шляху Перемоги” Ярославом Сватком “Українські Січові Стрільці, збірник історичних фотографій” та “Мала фотоенциклопедія Січових Стрільців” у 2003 та 2004 роках.