Львів прийняв Перший Крайовий Злет Юнацтва СУМ, присвячений 100-річчю Листопадового Зриву

0
1288

На три дні Львів став столицею Першого Крайового (Всеукраїнського) Злету Юнацтва Спілки Української Молоді в Україні.

Майже 150 учасників з різних осередків нашої, славної своєю історією та традиціями, організації, зібралися у місті Лева, аби спільно відзначити 100-річчя відновлення української державності та вшанувати лицарів Листопадового Чину 1918 року.

«Як сто років тому Львів був у авангарді здобуття Незалежності України, так і тепер до Львова з цілої України з‘їхалися сумівці, щоб гартувати дух та тіло для  справи служіння Богові та Україні», – каже голова Крайової Управи СУМ в Україні, львів’янин Андрій Фендик.

Сприяла цьому програма Злету, яка передбачала виховно-інформаційний вишкіл, перегляд тематичних фільмів, інтелектуальний змаг, теренову гру-квест вулицями міста.

«Злет Юнацтва СУМ в Україні став своєрідним містком між подіями столітньої давнини і сьогоденням. На прикладі цих подій, ми вчимо молодь бути рішучими і впевненими в своїх ідеалах, вірити в них і відстоювати їх», – розповіла учасниця Злету з Тернополя, Голова Крайової Виховної Ради Мар’яна Марець.

Вшановуючи пам’ять своїх ровесників-патріотів, сумівська молодь відвідала Янівський цвинтар, де молитвою пом’янула січових стрільців та пов’язала на стрілецькі хрести синьо-жовті стрічки, що символізують прийняття ними, як естафети поколінь, справи боротьби за утвердження Української Держави.

Прикметно, що в День Захисника України, з нагоди свята Покрови пресвятої Богородиці та річниці створення УПА, в Гарнізонному храмі Львова відбулася церемонія складення організаційного Приречення юними сумівцями.

«Я, син/дочка Великого Українського Народу, добровільно і з почуттям відповідальності прирікаю: бути вірним Богові й Україні, плекати високі морально-етичні, християнські та національно-державницькі чесноти духа; придержуватися в житті законів Спілки Української Молоді та бути карним і активним її членом; бути активним і здисциплінованим членом організованого життя української спільноти; боротись за побудову і силу Української Самостійної Соборної Держави», – ці слова особливо урочисто лунали під склепіннями цього давнього храму, під встановленими тут прапорами українських збройних формувань, серед яких є й сумівський стяг.

Відвідали сумівці й символ Злету –  Львівську ратушу, на якій 100-років тому замайорів український стяг.

Для організаторі Злету змістовно було викликом, як ідею втілити в реальність – щоб не лише на емблемі зобразити символ “Зриву” – Львівську ратушу з прапором, але знайти нагоду піднятися на неї.

Відтак, і всі інші точки були тісно пов’язані з тематикою боротьби за державність – чи це тереновий чи інтелектуальний змаг, виконання кавер-версій стрілецьких пісень, декламація чи творчий конкурс, показ фільму, виготовлення пазлу чи навіть «Бал Червоної калини».

«Думаю, що треба аби пройшов якийсь час для осмислення того, що відбулося в ці дні. Ми мали до 150 учасників, починаючи від 3-річних, дуже стиснений час – менше 3 днів і дуже багато точок програми в різних місцях. Щоб це все втілити, нам треба було й прилаштовувати організаційну структуру – коли дружинники-представники осередків виконували дуже багато функцій, що безперечно допомогло нам успішно реалізувати задумане», – ділиться враженнями комендант Злету Святослав Липовецький.

Сумівці сподіваються, що цей Злет-Зрив буде їхнім внеском у вінок пам’ять про Чин українців-державників різних поколінь та в справу подальшої розбудови Української Вітчизни.