Майбутнім педагогам покажуть, як на практиці працює система національного виховання

0
445

Спілка Української Молоді в Україні запрошує студентів педагогічних вищих навчальних закладів взяти участь у Всеукраїнському таборовому вишколі  “Нові Будівничі”.

Як працює система національного виховання покажуть студентам педагогічних вишів члени Спілки Української Молоді в України.

Ця організація, вже понад 90 років, у 10 країнах світу, виховує дітей та юнацтво в дусі служіння Богові та Україні. Саме для її потреб й написав свою відому працю «Виховний ідеал» один із засновників вітчизняної  педагогіки Григорій Ващенко.

Під час шестиденного вишкільного семінару, який збере 3-18 липня 2016 року на території відпочинкової бази “Ровесник” в с.Комарів Сокальського району Львівської області, 60 майбутніх вчителів з різних куточків України, організатори  заходу ознайомлять учасників із ващенківською виховною системою та її реалізацією в рамках діяльності СУМу.

«Вважаємо це доброю можливістю для студентів краще зрозуміти, як теоретичні виховні концепції реалізуються на практиці. Після відбуття вишколу, кращі його учасники матимуть нагоду взяти участь в одному із двотижневих СУМівських таборів», – повідомили в Крайовій Управі СУМ в Україні.

Участь у семінарі-вишколі є безкоштовною, включаючи витрати на проїзд, харчування та проживання.

 Зголошення приймаються з посиланням в гугл-груп

Варто зазначити, що цей проект Спілка Української Молоді в Україні реалізовує у тісній співпраці з Міністерством молоді та спорту України і Львівською обласною державною адміністрацією.

Спілка Української Молоді – молодіжна виховна організація, яка займається вихованням молоді на християнських та патріотичних засадах.

СУМ засновано у 1925 році в Києві. Згодом її діяльність було розконспіровано, а лідерів, у березні 1930 року, засуджено на харківському процесі СВУ-СУМ.

У 1946 році діяльність СУМ було відновлено в повоєнній Німеччині. З того часу організація поширює свою працю на різні країни світу в Західній Європі, Північній і Південній Америці та Австралії.

Нині СУМ стає однією з двох найбільших українських молодіжних організацій діаспори, а її члени – впливовими громадськими діячами.

Ключову роль у формуванні виховної системи організації професор Григорій Ващенко, який вважається засновником школи «національного виховання». Для потреб СУМу Г.Ващенко написав головну свою працю «Виховний ідеал».

На теренах України підпільні групи під назвою «Спілка Української Молоді» відновили свою діяльність в 1948 та 1972 році. Однак, їх було викрито, а членство засуджено на різні терміни ув’язнення.

В Україні відновлена СУМ діє з 1989 року.