Що означає бути молодим?

0
164

Цього тижня в Україні відзначають день молоді та день громадських організацій. З нагоди цього, ми хочемо розказати, що для нас означає бути молодим.

Вік молоді в Україні – з 14 до 35 років. І це чималий діапазон життя кожного, адже потреби і виклики для дитини-підлітка 14 років та його батьків віку 34-35 років кардинально різні. Тож, напевне, «бути молодим» – це, радше, «почуватись молодим», ніж належати до певної вікової групи.

Дуже часто від старшого покоління батьків, бабусів-дідусів можна почути публічні (чи приватні) зауваження молодій людині-підлітку, мовляв, ти вже дорослий. Але як тільки дитина (до 18 ж років ще дитина) починає встановлювати свої рамки та вимагати поваги – їй часто «обрізають крила», бо «ти ще не дорослий, тож не відкривай рот». Напевне в цьому і приховується велика таємниця бажання підлітка вирватись вчитись в інше місто.

Тож, студентський час – золотий час для молодої людини: вік молоді в Україні від 14 років, але поки ти живеш з батьками і не вмієш брати на себе відповідальність за приготування сніданку та випрані шкарпетки – це ще не дорослість. З іншого боку, цілковитого розриву між родиною ще нема і можна час від часу робити життєві помилки, знаючи, що маєш підтримку.

І саме під час навчання у «виші», коли є офіційна зайнятість – можна і треба відкривати для себе світ, шукати себе, вчитись з книжок і від людей, будувати та шукати своє середовище.  І хоч активними членами громадських організацій за статистикою є менше, аніж 5% усієї молоді –  спільнот, громад, об’єднань та інших структур є незліченна кількість на будь який вибір.

Врешті, перші життєві кроки після навчання, перші робочі місця, пошук житла, міста для проживання, одруження, народження і виховання дітей – це також часто питання молоді. Тож, якщо говорити про молодь з точки зору молодіжної політики в Україні та світі, то спільними для цього понад 20-річного життєвого періоду кожної людини – є пошук можливостей для розвитку себе. І завданням молодіжної політики як такої – дати багато цих можливостей і донести їх до молоді. Саме тому так важливо говорити про ці можливості: про молодіжні ради та центри, програми мобільності  та молодіжні обміни, молодіжне кредитування,  підтримка сімей, муніципальні няні і ще багато всього. Бо як попит породжує пропозицію, так і пропозиція – попит.

Леся Голик

P.S.  СУМ – це теж «пропозиція».  Яка дає можливості та формує багатьма чинниками, покращуючи існуючі якості та формуючи нові.

P.P.S. Старий – не той, хто зморщився у 70, а хто скис у 30. (Ігор Роп’яник)