Літній табір на оселі «Верховина» 2014

0
803

Літній табір на оселі «Верховина» 2014 

 

           Два елементи літнього молодшо-юнацького таборування, виховний і відпочинковий, цього року проявлялися у програмі табору Спілки Української Молоді на оселі «Верховина» на північ від Монтреалю, Квебек. Всі складники були на місці: свіжолиці таборовики, надзвичайний склад команди і виховників, добрі друзі, блискуче озеро, смачна кухня і капличка під горою, котра спокійно і лагідно охороняла від спотикання всіх маленьких (і великих) ніг, що пробігали попри неї. З цього могутнього арсеналу можливо було створити щось потужне.

           Державотворці та герої з’являлися і далі з’являються у кожному поколінні української нації. Це не тільки добре, але конечно пригадувати нашій молоді. Через це гутірки відбувалися, до великої міри, на теми цьогорічних відмічень: 200 років від дня народження Тараса Шевченка, 100 років від створення Українських Січових Стрільців та 100 років від початку акції інтернування українців у Канаді. Вони, без сумніву, дали таборовикам виховно-відпочинкового табору на оселі нагоду краще познайомитися з героями України. Свіжі спомини зимових подій Майдану та сучасної війни в Україні були прикладами героїзму для таборовиків. Приємно було слухати пісні, які лунали з уст таборовиків, присвячені Евромайданові.

            Хіба найцікавіший проєкт на таборі був «Верхомайдан», драматично-музична вистава, котра поминала жертву і велич Небесної Сотні та, взагалі, всіх, хто вистояв тижнями або місяцями на Площі Незалежности за кращу долю України. Відкриваючи монтаж, діти несли шини та крісла до залі, будуючи з них бар’єри. Після цього, головна частина зворушливої програми включала пісні й деклямації віршів у пам’ять героїв Київського Майдану.

            Але, хоч виховання дітей стоїть на першому місці, також потрібно виконати другу місію табору: дати молодим тілам нагоду розслабитися від електронної напруги загально-суспільного оточення 21-го століття. До того приклалися виховники у галузях самодіяльності, музики, теренознавства та спорту. Чи то змагання верховинської футбольної чаші, прогулянка на конях, мандрівка в лісі з темою природознавства, майстрування цікавих скарбів, теренова гра, верховинський варіянт гри “Jeopardy” чи плекання любови до української музики, танцю і природного форуму спілкування на веселих забавах, діти не мали часу нудьгувати.

            Поняття виховання, з’єднане з відпочинком, сповняє потребу людини, не залежно від віку, рости фізично, духовно, інтелектуально, морально і психологічно. На багато більш важливо є плекати це у нашому молодшому поколінні, для добра їхнього особистого, родинного і цілого народу. Поклик СУМ-у не змінився. Ми, сумівці, горді бути частиною цього величавого державотворчого процесу.

 Наталка Штурин