Упокоївся провідний член СУМ друг Омелян Коваль

0
534

У Вічність відійшла добра та щира Людина, яка все своє життя склала на вівтар служіння Богові та Україні.

У суботу,19 січня о десятій ранку у Львові помер СУМівець-сеньйор др.Омелян Коваль – багаторічний очільник Центральної Управи Спілки Української Молоді, провідний діяч бандерівського руху.

Омелян Васильович Коваль народився у 1920 році в с.Рахиня на Прикарпатті. У вересні 1941 нацисти заарештували його за утвердження української влади в рідному селі на підтримку Акту проголошення Української Держави 30 червня Степаном Бандерою у Львові.

До 1944 року молодий патріот був в’язнем тюрми Монтелюпіх у Кракові, згодом – нацистських концтаборів Аушвіц, Маутхаузен та Ебензеє до 6 травня 1945 року. У Аушвіці Омелян був з Василем Бандерою, братом Степана та іншими членами ОУН. Німці називали їх «Бандера-групе». Після війни підтримував дружні та ділові стосунки із Степаном Бандерою.

Спілку Української Молоді друг Коваль очолював впродовж із 1958 по 1978 роки.

У 1980-90-х Омелян Васильович входив до складу Правління Західної Діаспори в Українській Всесвітній Координаційній Раді та був заступником голови Європейського Конгресу Українців. За його ініціативою у 1995 році було створено Всеукраїнське педагогічне товариство імені Григорія Ващенка.

Повернувся в Україну, мешкав у Львові.
Нагороджений Президентом України орденом Свободи.

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ!

(Джерело:
https://www.instagram.com/p/Bs0SFsxgtG6/?utm_source=ig_web_copy_link )