Конкурс Юнацтва

“75 років СУМ в Діаспорі”

Світова Виховна Рада СУМ оголошує про проведення Конкурсу Юнацтва, з метою залучення молодшого та старшого юнацтва, та молодих дружинників до відзначення 75-ліття відновлення СУМ в Діаспорі.

Конкурс відбуватиметься в чотирьох категоріях:

Для завантаження конкурсних робіт діє окремий сервіс:
https://cym.org/cymdiaspora75/upload

Термін подачі праць на Конкурс до 1 грудня 2021 року.

При подачі праці на Конкурс необхідно вказати: категорію, в якій приймаєте участь; вік; ім’я та прізвище; терен; осередок; рій.

Для оцінювання робіт будуть покликані професійні члени журі. Прохання до теренів номінувати професійних осіб до журі до 1 листопада.

Результати Конкурсу будуть подані до 20 грудня 2021 року та включатимуть переможців у чотирьох категоріях із відповідними нагородами (грошовими ваучерами, які можна буде використати у сумівських крамницях різних теренів):

 • I-ша нагорода - 100 доларів США
 • II-га нагорода - 75 доларів США
 • III-та нагорода - 50 доларів США

Всі праці, подані на Конкурс будуть виставлені на СУМівському сайті та в соціальних мережах.

З-за додатковою інформацією прохання звертатися до Голови СВР подруги Марії Поліщук - [email protected]

Сторінка конкурсу: https://cym.org/cymdiaspora75-konkurs

I. Категорія для Молодшого Юнацтва

“Малюнок“

ТЕМА: Я люблю СУМ

 • Молодше Юнацтво 6-9 років
 • Молодше Юнацтво 10-12 років

Для цієї категорії пропонується провести Перший Тур при Осередках, чи в таборах. В кожному осередку (таборі) відбудеться конкурс і будуть визначені переможці в кожному рої.

Заохочуємо зробити виставку цих робіт при осередках, чи на оселях, так щоб кожна дитина мала признання за свою працю. Осередки мусять підібрати суддів до журі в своєму осередку чи в громаді. Заохочуємо кожен осередок винагородити переможців в кожному рої по своїй спроможності.

До Другого Туру потрапляють переможці (1, 2, 3-ті місця) місцевих конкурсів. Якщо на якомусь терені нема офіційно створеної СУМ, а проживає юнацтво, яке би хотіло прийняти участь у конкурсі, тоді малюнки пересилаються зразу на Другий Тур.

Всі праці юнацтва будуть виставлені на СУМівському сайті та в соціальних мережах. Таким способом усі учасники з цієї категорії матимуть нагоду побачити свої твори на виставці.

Кожен терен повинен підібрати свого Координатора Конкурсу , який відповідатиме за проведення Першого Туру Конкурсу та пересилку творів молодшого юнацтва на центральну електронну адресу та комунікувати з Комітетом Конкурсу при СВР.

II. Категорія для Молодшого та Старшого Юнацтва

Творче слово: Вірш (пісня), або Оповідання (драма)

ТЕМА: Moє СУМівське Життя

 • Молодше Юнацтво 12 років
 • Старше Юнацтво 13-15 років

Побажання, щоб всі вірші (пісні) та оповідання (драми) були написані українською мовою, але не обмежуються до однієї мови. У випадку, коли юнак, чи юначка вирішать написати державною мовою країни, де проживають, потрібно зробити коротке резюме українською вірша (пісні), та повний переклад оповідання (драми).

III. Категорія для Старшого Юнацтва

Відео-розвагові і рекламні ролики

ТЕМА: У СУМі завжди нам весело!

 • Старше Юнацтво 15-18 років
 • В цій категорії можуть брати участь індивідуально або парами. Не може працювати більше ніж двох сумівців разом в цій категорії.

Відео повинно бути тривалістю 3-5 хвилин. Побажання, щоб відео були записані українською мовою, але не обмежуються до однієї мови. У випадку, коли учасники конкурсу вирішать зробити запис державною мовою країни, де проживають, потрібно зробити титри українською мовою. У відео можна включити, але не обмежуватись до відповідей на запитaння:

 • Коли ти почав приходити на СУМівські заняття?
 • Чому тобі подобається належати до СУМу?
 • На твою думку, що найважніше тобі в СУМі?
 • Які спомини ти маєш зі СУМу?
 • Яке майбутнє Ти бачиш для себе в СУМі?

IV. Категорія для Старшого Юнацтва та молодих Дружинників

Інтерв’ю записане на відео

ТЕМА: Жива Історія-Інтерв’ю зі старшими членами нашої Спілки

 • Старше Юнацтво 17-18 років
 • Дружинники 19-23 років

Відео повинно бути тривалістю до 5 хвилин. Побажання, щоб відео були записані українською мовою, але не обмежуються до однієї мови. У випадку, коли учасники конкурсу вирішать зробити запис державною мовою країни, де проживають, потрібно зробити титри українською мовою.

Для інтерв’ю необхідно зібрати інформацію від старших членів нашої Спілки, щоб довідатись особисто від них, чому вони записалися до СУМу і що змусило їх залишитися активними впродовж життя? Яку користь принесла їм приналежність до нашої Спілки? Який досвід зі СУМу допоміг їм у житті, в науці, або у професійній праці? А також: як Ви уявляєте собі СУМ у майбутньому та які Ваші поради або побажання для СУМу на майбутнє? Незабутні моменти сумівського життя.