Home СУМ в Канаді 70-ліття СУМ в Канаді Відмічення-бенкет з нагоди 70-ліття СУМ в Канаді

Відмічення-бенкет з нагоди 70-ліття СУМ в Канаді

0
Відмічення-бенкет з нагоди 70-ліття СУМ в Канаді

“З’єднуємо молодь – Будуємо громаду“ під таким гаслом в залі церкви Успіння Пресвятої Богоматері в Міссісаґа відбулось величаве відзначення 70-ліття діяльності Спілки Української Молоді в Канаді в суботу 28-го квітня 2018 року.

Історія СУМ розпочалась ще раніше. Організація створена за ініціативи Миколи Павлушкова в 1925р. в Україні як підпільна організація, що ставила собі за мету звільнення української нації від завойовників та створення незалежної демократичної держави.


В 1929р. СУМ була викрита спецслужбами радянського режиму, її чільні члени були заарештовані і засуджені у 1930 році на Харківському процесі. Більшість засуджених не повернулися з концтаборів, Миколу Павлушкова в числі 300 інших в’язнів розстріляно за наказом начальника соловецького концтабору на честь 20-тих роковин жовтневого перевороту.

Після Другої світової війни, в 1946 році, СУМ відновилася в таборах для переміщених осіб в англійській, американській та французькій зонах окупації Німеччини. Відтак Спілка поширилася в багатьох країнах, де є українська діаспора.

4 липня 1948р. в Торонто був створений перший осередок. До часу І Крайового з’їзду, який відбувся 9-10 жовтня,  вже було згуртовано 700 членів в таких осередках: Торонто, Ошава, Едмонтон, Вінніпеґ, Гамільтон, Форт Вільям, Віндзор, Судбури, Брентфорд, Норанда, Ст. Катеринс і Ванкувер. Так розпочалась історія СУМу в Канаді. Сьогодні СУМ далі успішно працює по цілій Канаді по осередках в Калґарі, Едмонтон, Вінніпеґ, Гамільтон, Міссісаґа, Торонто, Етобіко, Ст. Катеринс, Оттава і Монтреаль.

Повертаємось до святкування, яке розпочалось урочистим входом хорунжих з прапорами, а оркестр ‘’Авангард’’ під керівництвом Романа Ясінського виконав славні Канади, України та в’язанку маршових пісень, а також гімн СУМу ‘’Вгору прапори’’.


Ведучі свята Олександра Кобилецька та Нестор Санайко привітали всіх присутніх та представили голів українських організацій. А також почесних гостей:  Honorable Mininister of Finance, Charles Sousa,  Member of Provincial Parliament Yvan Baker,

Member of Parliament for Mississauga East Cooksville – Peter Fonseca, Mississauga City Councillor Ward 3 – Chris Fonseca, Консула України в Торонто Святослава Кавецького, президента Конґресу Українців Канади і члена СУМ – Павла Ґрода, членів осередку СУМ в Києві Світлану Вербову та Юрія Цвіркуна та багато других.

Надзвичайно цікавою була мистецька програма, підготовлена сумівцями, які марширували, ставили сценки про життя СУМу, співали пісні. І через це, що у програмі брали участь від наймолодших суменят до старших, свято справді вийшло сумівським-ювілейним. Було видно, що молодь витратила багато часу на підготовку, тому що все виглядало злагоджено і гарно. Молодці!

Ви можете побачити, як це виглядало, але не зможете відчути духу, який панував в залі. А дух був фантастичним- енергійним, молодечим та патріотичним!

#CYMCanada70

Posted by CYM Canada 70th Anniversary on Saturday, April 28, 2018

В цей вечір було також відзначено основоположників та голів Крайових Управ СУМ в Канаді головою Світової Управи, др. Андрієм Бігуном. Серед присутніх на залі були: син св. пам. Іван Бонка – заступника голови поширеного і доповненого Організаційного Бюра СУМ в Канаді 15 квітня 1949 року – Мирон Бонк; маґістер Теодосій Буйняк – голова V, XIV, XV і XVІ Крайових Комітетів 1953 р. і 1967-74 роки; донька св. пам. д-ра Матея Гути – голови X, XI, XIІ і ХІІІ Крайових Комітетів 1959-67 рoки – Марта Гута; друг Ярослав Млинарський – голова XVIIІ Крайовoї Управи 1977-78 роки; друг Mихайло Шепетик – голова XVIIІ і XІХ Крайових Управ від 1978-83 роки; дружина св. пам. Богдана Барана – голови XX

Крайовoї Управи 1983 – 1996 роки; брат Евгена Чолія – голови ХХІІ Крайової Управи 1989 – 1992 роки – отець Богдан Чолій; подр. Ірка Мицак голова XXIII Крайовoї Управи 1992 -1995 роки; подр. Надя Татарин – голова XXIV Крайової Управи від 1996 – 1998 роки; сестра Ірини Єндрієвської – голови XXVII і XXVIII Крайових Управа 2004 – 2010 роки – Вероніка Сергійчук; подр. Оляна Ґрод – голова XXIХ Крайової Управи 2010 – 2013 роки i подр. Тамара Татарин – голова XXХІ Крайової Управи 2016 – 2018 роки. В додатку відзначено др. Гарі Несмашного – довголітнього екзекутивного директора СУМ.

На завершення урочистої програми, всі учасники –сумівці заспівали пісню, яку спеціально до цієї події написала співачка Надя Кобеляк на мелодію відомої пісні ‘’Василино’’ під заголовком: 70-ліття CУМ у Канаді

Засновано нашу Спілку Української Молоді
В рідній ненці Україні, а нині по всьому світі.
“Ціль свободи – Робити добро” цьогорічне гасло
Кличмо “Бог і Україна!”, Слава Україні!
Разом єднаємо молодь
Будуєм громаду
Вітаємо СУМ в Канаді
70-те літтям!
Вітаємо СУМ в Канаді
Многая літа!
Через всю Канаду з заходу до сходу
Калґарі, Етобіко, Едмонтон, Оттава,
Сейнт Катеринс і Вінніпеґ, Гамільтон, Монтреаль,
Міссісаґа і Торонто, це СУМ Канада.

Присутні насолоджувались програмою, вечерею, спілкуванням, а пізніше забавою під музику ансамблю ‘’Заповідь’’.

Щира подяка Управі та булаві і всім членам організаційного комітету осередку СУМ ім. Юрія Шухевича в Міссісаґа за підготовку ювілейної імпрези.

Дякуємо, шановні провідники СУМу за вашу терпеливу, наполегливу працю у вихованні молодого покоління в дусі любові до Бога, українства та Батьківщини-України.

Многая літа, Спілко Української Молоді в Канаді! Гартуйсь!

Наталка Попович – Гість та редактор радіопрограми ‘’Пісня України’’