Крайові сторінки: WORLD УКР USA CA АUS DE AR UK

Our History

Наша Історія

Початки СУМ в Канаді
З видання СУМ в Канаді 1948-1988, Торонто 1990

4 липня 1948 року бул оскликано основуючі збори української молоді міста Торонта, тоді ж створено перший осередок СУМ. Місяцем пізніше, 15 серпня 1948-го року, оформлене тимчасове Організаційне Бюро, мету якого визначиа Центральний Комітет СУМ: зорганізувати якнайбільше осередків та підготувати грунт для скликання І-го Крайового З’їзду СУМ в Канаді. Організаційне Бюро на чолі з Володимиром Стельмахом, проіснувало до 10 жовтня 1949 року і за цей час бул зорганізовано 11 осредків, започатковано місячеийсумівький журнал “На Варті” і підготовлено І-й Крайовий З’їзд.

На той час вже було згуртовано 700 членів в осередках: Торонто, Ошава, Едмонтон, Вінніпег, Гамільтон, Форт Вільям, Віндзор, Судбурн, Брентфорд, Норанда, Ст. Кетрінс і Ванкувер. І-й Крайовий З’їзд відьувся у Торонто 9-10 жовтня 1949-го року вприміщенні товариства “Український Народний Дім”.

Перший Крайовий З’їзд схвалив резолюцію в який було сказано: “Вся українська молодь є органічною частиною українського народу і разом з цілим українським народом повинна змагатися за сповнення найвищого ідеалу української нації – побудови української самостійної соборної держави“. З’їзд закликав членство “зберігати традиції рідного краю, непохитно дотримуватися засад християнської моралі і етики, та бути вірним гаслові “Бог і Батьківщина”“, здійснюючи цю вірність “словом і чином“. На З’їзді брано Крайовий Комітет СУМ в Канаді на чолі з Василем Кушмелином.

Осередок СУМ ім. ґенерала Грицая-Перебийноса у Монтреалі

Осередок був заснований 19 лютого 1950 року.

У 1955 році осередок закупив ферму Ст. Теодор на якій розбудовано оселю “Верховина”.

This post is also available in: Ukrainian French

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*