Крайові сторінки: WORLD УКР USA CA АUS DE AR UK
Home / Uncategorized @uk / СІЧЕНЬ: СУМівський історичний календар

СІЧЕНЬ: СУМівський історичний календар

Пропонуємо Вашій увазі перелік січневих дат та подій з історії Спілки Української Молоді.

1 січня 1963 року – побачило світ перше число СУМівського журналу «Крилаті».

2 січня 2007 року – завершився Крайовий табір Сум в Австралії, з нагоди 60-тої річниці відновлення Спілки Української Молоді в діяспорі.

3 січня 2006 року – вихованець СУМ Ввладика Павло Патрикій (Хомницький) призначений єпархом Стемфордським УГКЦ (США). Вічні обіти склав 1 січня 1988 р. у Римі.

5 січня 1972 року – органами КҐБ у місті Чоп на кордоні з Чехословаччиною заарештовано громадянина Бельгії, активного члена СУМ Ярослава Добоша. Йому було пред’явлено звинувачення у веденні ворожої діяльності на території УССР.

6 січня 2002 року – на 78 році життя помер член СУМ Австралії Дмитро Решітник  «Лев». Його улюбленим зайнаттям було виховання молоді. В СУМ-і займає провідні позиції – голова ос. ім. Тараса Шевченка, мав ІІІ-ий ступінь Виховника, був головою Контрольної комісії СУМ і до смерті – дорадником управи осередка, член редколегії видання Історії осередку СУМ-у.

12 січня 1994 року – у с.Вівся Чемеровецького району Хмельницької області було створено осередок СУМ, до якого увійшли молоді вчителі Вівсянської школи. Але вже на другий день, 13 січня осередок був незаконно заборонений.

12 січня 2008 року – в приміщенні монотеатру «Кут» Хмельницькою міською організацією Спілки Української Молоді в Україні було проведено поетичний вечір Василя Стуса

14 – 16 січня 1966 року – відбулися четверта і п’ята сесії Європейської частини VIІІ Конгресу СУМ. Його учасники, кількістю 28 делегатів (35 мандатів) презентували Австрію, Бельгію, В. Британію, Францію та Німеччину.

16 січня 1968 року – в селі Борщівка Костопільського району Рівненської області народився майбутній єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, член СНУМ владика Венедикт (Алексійчук).

16 січня 2004 року – відійшов у вічність член СУМ Австралії Іван Легкий. Був організатором, промотором та виконацем в творенню українського життя на чужині.

19 січня 1912 року – в м.Тернопіль народився Голова Проводу ОУН, друг СУМ Ярослав Стецько.

24 – 25 січня 1970 року – у Лондоні відбулася друга частина IX Конгресу СУМ.. Головою Центральної Управи обрано др.Омеляна Коваля.

20 – 24 січня 2011 року – відбувся перший юнацький табір СУМ на терені Нової Зеландії. Його учасниками стали майже 40 осіб, – переважно це усі поселенці, котрі прибули з рідних земель до Нової Зеландії після проголошення незалежності України.

23 січня 2011 року – танцювальний ансамбль«Поділля»  СУМ Великої Британії дійшов до півфіналу на телевізійні програмі “Got to Dance, яка транслюється на каналі Sky 1. На початок конкурсу у серпні 2010р було 3000 виступів.

26 січня 2001 році – на надзвичайному Синоді єпископів владика Любомир Гузар вибраний Верховним Архиєпископом УГКЦ. Під час душпастирювання в США о.Любомир був капеланом оселі СУМ в Еленвіл.

26-29 січня 1952 року – в Брюсселі (Бельгія) відбувся IV Світовий Конгрес СУМ. Голово. Центрального Комітету обрано О.Калиника.

28 січня 1993 року – в м.Суми за ініціативою та на кошти СУМ “Сумщина” з нагоди річниці крутянської звитяги було встановлено пам’ятного Хреста загиблим за Україну споконвіку і до наших днів. Відбувся смолоскипний похід сумівської молоді вулицями міста. Під час відкриття Хреста було проведено мітинг, на якому виступив зокрема голова СУМ “Сумщина” Віктор Рог та відслужено молебень на честь Героїв.

30 січня 1960 року – Українсько-Американська Молодеча Рада в м. Чикаго відзначила українського поета, автора вірша «Три букви СУМ» Романа Завадовича Почесною грамотою «за творчу працю для української молоді».

29 – 30 січня 1966 року – в Торонто (Канада) відбувалися наради другої частини VIІІ Світового Конгресу СУМ. Крім делегатів з Канади, прибули делегати СУМ із США, Англії, Німеччини, Бельгії, Австралії і ін.

About yurko2