Крайові сторінки: WORLD УКР USA CA АUS DE AR UK
Home / Uncategorized @uk / У Іспанії завершилося сумівське таборування

У Іспанії завершилося сумівське таборування

У Іспанії завершив роботу виховно-відпочинковий табір “Ціль свободи – робити добро”, організований за методою і традиціями Спілки Української Молоді.

На останнє в цьому році спільне таборування зібралися юні представники української діаспори в цій країні, які мають досвід сумівського таборування, а також ті, хто отримав вперше нагоду запізнати діяльність СУМ.

Софії Русовій належать слова: “Найдорожчий скарб у кожного народу – його діти й молодь, і що свідоміше робиться громадянство, то з більшою увагою ставиться воно до виховання дітей, до забезпечення їм найкращих умов життя”.

Саме ці критерії стали наріжними в організації табору СУМ для дітей-українців, які проживають у діаспорі.

«Іспанське містечко Лос Молінос цими грудневими днями наповнилося різдвяними переспівами й україномовним щебетом. Зимовий табір вирує в своєму ритмі з навчанням, катехізацією, спортивними активностями, ручними працями, репетиціями Вертепу, вечірнім дозвіллям», – ділиться враженнями подруга Лідія Фісунова (СУМ в Україні), яка, разом із подругою Андреєю Кардаш долучилася до організації та проведення табору, як представники Референтури зовнішнього розвитку СУМ.

Програма табору передбачала повне занурення в культуру, історію, традиції свого народу. І, виглядає, що організаторам вдалося втілити в життя це завдання, одним із свідчень чого є світлини з майстер-класу по ліпці українських вареників. Задіяними до цього дійства, а також до поїдання традиційної української страви були всі – і юнацтво, і члени команди. Вони й підтвердили, що ліпити та їсти вареники в Іспанії не менш колоритно й смачно, ніж в Україні.

А ще організатори  передбачили чимало цікавих занять та ігор, які мали на меті згуртувати, активізувати та зацікавити до участі в організаційному житті юних українців Іспанії.

За час спільного таборування Юнацтво встигло поколядувати, скласти вежу зі спагеті й маршмелоу в грі на командотворення, повторити рецепти 12 страв до Різдвяного столу, виготовити Дідуха з підручних матеріалів, що проростають в іспанській провінції, скласти з підручних матеріалів велетенську кумівську емблему.

А ще були катехізація про значення Сповіді та Причастя від брата Тараса Павліва та брата Ростислава Кліща, гутірки про патрона СУМу Архистратига Михаїла та провідника ОУН Степана Бандеру, цікаві зустрічі та мандрівки.

Табір «Ціль свободи – робити добро» фактично підсумував сумівський рік на Піренеях, але, водночас, заклав підвалини до плідної праці в 2018 році.

About yurko2