Крайові сторінки: WORLD УКР USA CA АUS DE AR UK
Home / Uncategorized @uk / Українська громада Чехії ознайомилась з діяльністю СУМ

Українська громада Чехії ознайомилась з діяльністю СУМ

Референт зовнішнього розвитку СУМ друг Андрій Несмачний відвідав українську громаду, яка мешкає на теренах Чеської Республіки.

Варто зазначити, що, за офіційними даними, в Чехії проживає понад 140 тисяч українців, у тому числі в Празі – приблизно 40 000 громадян України.

Поїздка відбулася на запрошення голови освітнього культурного центру м.Праги пані Марійки Гаврилюк та співзасновника цього центру пана Тараса Костюка з метою ознайомлення та зацікавлення українських батьків та дітей сумівською діяльністю та світоглядом СУМ.

Перебуваючи в столиці Чеської Республіки друг Андрій Несмачний відвідав українську амбасаду та засвідчив свою повагу надзвичайному та Повноважному Послу України в цій державі Євгену Перебійносу.

Також він взяв участь в презентації книги “Національна ідея модерної України”, яку представив Антін Мухарський (знаний також під іменем Орест Лютий), познайомився із керівником хору “Берегиня”, який діє при Товаристві трудової міграції українців, п.Марією Скибою та з композитором й головою українського музичного центру міста Праги п. Богданом Бубряком. З  ними він мав зацікавлені бесіди про культурно-мистецьку діяльність Спілки.

Перебуваючи в Празі, представник Світової Управи СУМ відвідав символічну могилу-пропам’ятний знак борцям за волю України та Небесної Сотнi, вшанував пам’ять українських діячів, похованих на Ольшанському цвинтарі, поклав квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку та до меморіальної таблиці Михайлу Грушевському.

Також друг Несмачний зустрівся із вчителями та батьками учнів української школи культурно-освітнього центру КРОК. Спілкуючись про діяльність Спілки Української  Молоді він репрезентував їм проекти над якими працює організація, ознайомив з історією та чільними діячами СУМ.

Краще запізнати сумівське життя учасникам зустрічі допомогла виставка інформаційних плакатів на  відеофільм про життя Спілки.

Не менш цікавими були зустрічі із учнями цього навчального закладу. Діти із захопленням слухали розповіді про СУМ та ставили запитання, які засвідчили їх зацікавленість розповіддю.

У останній день перебування в Празі друг Андрій Несмачний побував на святій Літургії в катедральному храмі УГКЦ та парафії св. Климентія Папи міста Праги, де провів зустріч із отцем-вікарієм Василем Сливоцьким.  Священик зацікавився діяльністю СУМ та поблагословив її членство на добру працю.  “Хто, як ви носить гасло “Бог і Україна” – той займається доброю і благородною справою серед молоді та на благо своєї улюбленої Батьківщини”, –  сказав він.

Висловлюючи подяку всім причетним до організації цієї  поїздки та перебування Референта зовнішнього розвитку СУМ в Чехії, сподіваємося надіятись на подальшу  добру і плідну співпрацю на благо української молоді та утвердження й розвитку сумівської ідеї на нових теренах!

«Перше мале сумівське зерно передано. Тепер треба ж буде його посіяти, ним піклуватись, щоби воно могло далі рости! Дай нам Боже!», –  підсумував поїздку друг Андрій Несмачнй.

About yurko2