Крайові сторінки: WORLD УКР USA CA АUS DE AR UK
Home / Uncategorized @uk / Сумівці долучилися до заходів з вшанування пам’яті жертв Голодомору. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Сумівці долучилися до заходів з вшанування пам’яті жертв Голодомору. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

У сумівських осередках світу відбулися меморіальні заходи із вшанування пам’яті жертв Голодомору.

УКРАЇНА

Члени СУМ в Україні ініціювали та взяли участь в акції «Сопричастя», яка щорічно, починаючи з 2003, відбувається в четверту п’ятницю-суботу листопада.

Її метою є 33-годинним постом, молитвою та доброю справою пом’янути невинно убієнних українців, які лягли в чорний покіс Великого Голоду.

Ці 33 години є нагадуванням нам про 1933 рік, що став, воістину, чорним роком для працьовитої  й життєлюбної української нації, яку більшовицька влада насильно кинула в жорна Голодомору.

Ця акція є дуже індивідуальною – почасти учасники не знають одне одного й прізвищ тих, хто нині солідаризується з ними. Її учасники не носять якихось спільних відзнак, не оголошують про це тих, хто їх оточує. Вони стають сопричасниками з власної  волі, аби хоч на мить пережити те, що не підлягає забуттю та прощенню. І тим вартіснішою є їхня особиста жертва, виявлена у  такий спосіб.

Прикметно, що «Сопричастя» вже давно перетнуло кордони України, й до участі в ньому щороку долучаються не лише представники українських громад діаспори, але й іноземці, яким не байдужа Україна та її історія.

 

АРГЕНТИНА

Сумівці Аргентини вшанували роковини Голодомору проведенням вечору-реквієму, який відбувся в українському товаристві «Просвіта». Для членства організації  та численних представників української спільноти цієї  країни вони організували перегляд фільму “Біттер Харвест”, присвячений жертвам репресій та голодоморів в Україні.

А в суботу, 25 листопада, сумівці взяли участь в поминальному богослужінні, яке відправлялося в  Католицькому Кафедральному соборі м.Буенос-Айрес. Молитвою присутні вшанували жертв Голодомору в Україні 1932 – 1933 років.

 

КАНАДА

Сумівці Осередків Міссісаґа, Етобіко та Торонто брали чисельну участь у відміченнях 84-ої річниці Голодомору у православній церкві св. Димитрія, зорганізовані місцевим відділом Конґресу Українців Канади.

Сотні людей зібралися в суботу 25 листопада біля мерії м.Едмонтон, щоб згадати час “надзвичайного зла”, коли мільйони українців вмирали від голоду.

«Для людей всіх національностей важливо пам’ятати подібні події, – сказав мер Дон Івесон, виступаючи на церемонії вшанування Голодомору в суботу».

З 2008 року уряд Альберти оголосив четверту суботу в листопаді як день пам’яті жертв Голодомору.

У м.Калгарі сумівці зібралися біля меморіалу жертв Голодомору щоб запалити поминальні свічки та помолитися з померлих.

 

ПОРТУГАЛІЯ

Представники Ініціативної Групи зі створення СУМ в Португалії долучилися до вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду українського народу 1932 – 1933 років. Вони взяли участь у мирній ході вулицями  Лісабону та панахиді в місцево

 

му храмі.

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ

СУМівці приєдналися до української громади м. Манчестера у поминальній панахиді на честь жертв Голодомору.

Голодомор – штучно створений урядом СРСР геноцид українського народу 1932-33рр. За офіційними даними загинуло від 7 до 10 мільйонів людей. Вічная пам’ять.

 

 

 

About yurko2